delta dob b ekran panasonıc plc için saat dataları printer kullanımı için arkadaşlar

delta dob b ekrandan panasonıc plc için saat dataları almak istiyorum printer kullanımı için arkadaşlar şimdiden teşekkürler

arkadaşlar selam. Elimde bulunan dop b panel yazılımını ilk kez yazıyorum.Elimde plc panasonic c32 cp var
Yazılım bitti.Sadece son olarak elimdeki porti 40 yazıcıdan ekrandan bilgi alarak printerden saat tarih vs almak.Forumda yazılanlara bakınca makro oluşturmam gerekli olduğunu farkettim. Örneklere bakınca arkaplan macrodan
$100 = GETSYSTEMTIME sonrada $100 = (238@DT20) data transfer ettim.Ama sonuç olmadı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Getsystemtime komutu 7-register yer tutar (yıl, ay, gün, haftanın günü, saat, dakika, saniye) gibi.
Dolayısıyla bu çoklu ve ardışıl datayı PLC'nize tek tek veya BMOV (block move) komutu ile bir blok halinde taşımalısınız.

İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri