DELTA ASDA-B2 SERVO SORULARI

aytes

Üye
arkadaşlar 1) asda -b2 frenli motor sürücüsüne frensiz motor takılabilir mi?
2)asda- b2 motor frenine dışardan harici 24 vdc uyguluyorum fakat
hız veya harici pozisyonlama modunda servo sürücüyü on yapınca fren
bırakıyor motor çalışıyor ama çok ısınma var.bence bir yerde bir ters bi
durum var ama çözemedim.şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

-> Fren motorda olur. Sürücü frenli/frensiz her iki tip motoru da sürebilir.
-> Normalde servo motorun freni, harici bir röle çektirilerek kapatılıp açılır. Bu fren rölesi ise servo sürücünün dijital çıkışlarından(DOx) birisi tarafından kontrol edilir. (Harici kontrol sisteminden değil.)
->Servo motorun ısınması aşırı akımdan, yetersiz soğutma ortamı vb. etkenler olabilir.

İyi çalışmalar.

imdat bey motor boşta yük yok redüktör yok dışarıdan frene 24 vdc uyguluyorum fren çekiyor servo sürücü üzerindeki herhangi bir çıkışından röle tetikleyipte fren kontrolu yapmıyorum.servo
sürücüyü on yapınca fren bırakıyor servo çalışıyor ama çok ısınıyor.acaba fren tutarak (frenli )olarakmı çalışıyor motor ısınmanın sebebi nedir :ayrıca bu asda_b2 servo sürücünün açıklamalı detaylı kullanım bilgisi ve parametre ayarlamak için parametre değerlerinin açıklaması örneğin:p01: 10 : sürücü hızlanma zamanı gibi bu şekilde elinde açıklama olan arkadaşımız varsa bilgilerini paylaşabilirse çok teşekkür ederim

Merhaba,

Tam olarak nasıl çalıştırdığınızı belirtebilir misiniz?
(Bağlantılarınız, ayarladığınız parametreler vs.)

imdat bey :bu sorunu hız kontrol metodundada yaşamaktayıp motor boşta redüktör yok yük yok sadece deneme amaçlı kullanıyorum . p2-08:10 p1-01:4 p1 -38:2 p2-11: 105 p2-12:114
p2-13 :115 ben servoyu dışardan potansla değil inputlarla 1-2 hız olarak çalıştırıyorum ama yukarıda bahsettiğim gibi motora dışarıdan 24 vdc fren besleme voltajı uyguluyorum fren çekiyor servo motorun rotoru boşa çıkıyor elle çevirebiliyorum.ama servo sürücüyü run yapınca fren bırakıyor motoru 1.-2. hızlarda çalışıyor ama motorun arka enkoder /fren kısmı ısınıyor acaba yanlış bir durum veya bağlantımı var benim gözlemlediğim kadarıyla fren servo sürücü run olunca bırakıyor hatta tık diye fren bırakma sesi bile geliyor bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olucağım. ya ben yanlış bir .şey yapıyorum yada servo motor sürücü grubunda teknik donanımsal bir arıza söz konusudur. servo motor sürücü grubunuda takım halinde yeni sıfır aldım 2. el makinadan sökme falan değil. sadece deneme ve test işlemlerini gerçekleştirebilmek amacıyla aldım. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Merhaba,

Hız kontrol modunda servo motor dur-kalk yapmayıp sürekli çalıştığından soğuma için peryodik bir duruş mevcut değildir. Bir süre sonra normal olarak belli bir ısı durumu oluşur.
Motor mili boşta ise yüklenme durumunu kontrol ediniz.
P0-02=12 set ederek sürücünün ekranında ortalama yüklenme % sini motor miline hiçbirşey bağlı değilken izleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

imdat bey
vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri