Delta asd-a servo encoder çıkışı

ASDA- SERVONUN ENCODER ÇIKIŞ UÇLARI OLAN CN 1 KONNEKTÖRÜNDEKİ A-A DEĞİL B - B DEĞİL
Z- Z DEĞİL UÇLARI KAÇ VOLT VERİYOR PLC DEN OKUMAMIZ İÇİN 24 OLMASI GEREKİYOR AMA Bİ ARKADAŞ 5 VOLT VERDİĞİNİ SÖYLEDİ ENCODERİN BESLEMESİDE 5 VOLT GÖZÜKÜYOR ZATEN, BEN BOLE Bİ UYGULAMA YAPMIŞTIM AMA UZUN ZAMAN OLDU TAM HATIRLAMIYORUM, EĞER 5 VOLT VERİYORSA KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA PLC DEN OKUMAK İÇİN NEYLE TETİKLEMEMİZ LAZIM,

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadasım, bende aynı uygulamayı bircok kez yaptım. Sana tavsiyem hızlı bir opto kullanman. CNY17,6N136 kullanabilirsin. ULN entegreleride kullanılabilir ama henüz denemedim. Optonun kanallarını surucunun encoder'inden gelen 5 volt ile tetikle,24 volt plc'ye gonder...

arkadaşlar,
burada kullandığınız bu plc diyagram çizim programını nereden bulabilirim, bu programın adı nedir?

arkadaşlar,
burada kullandığınız bu plc diyagram çizim programını nereden bulabilirim, bu programın adı nedir?

hangi program usta, lazım olan programın adını falan yazarsan yardımcı olim elimden geldiğince

cn 1 soketinden okuyacağınız değer 5 volttur ama optokuplör ile bunu plc ye gönderebilirsiniz eğer plc niz delta 28sv ise özel registerından okuyabilirsiniz tabiki harici pozisyonlama yapıyorsanız.......saygılarrrrrrr.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri