Deloghni buhar kazanlı ütü su damlatıyor

hafi

Üye
Arkadaşlar 2 sene önce Deloghni marka buhar kazanlı ütü satın aldım. Şu anda bu ütünün altından buhar düğmesine bastığımda, buharla beraber su damlıyor. Acaba ütünün arızası nerededir. Ustalarım cevaplandırırsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

arkadasım markasını bilmiyorum ama benimde basıma gelti elektrikli tankın buhar cıkısında valf vardı ve cıkısında ki boru özürlenmiş di.

kazanda normal seviye üstünde su varsa yapar.sanayi tipi olanların çoğunda aynı oluyordu.çok az su damlası varsa termostad ayarını açabilirsin.ütü rezistansı buharı kurutamıyor olabilir.

kazan üzerinde buhar derecesini ayarlayan bir düğme olması gerekiyor onu biraz kısarsanız su gelmeycektir

kazan üzerinde buhar derecesini ayarlayan bir düğme olması gerekiyor onu biraz kısarsanız su gelmeycektir

Arkadaşlar bu ütünün 2 seneden fazla zamandan beri bir şeyi yoktu tıkır tıkır çalışıyordu. suyu fazla da koyuyorduk orta seviyede de koyuyorduk bir şey olmuyordu şimdi ise damlatmaya başladı. Bu arıza zannedersem suyun fazla konmasıyla falan ilgili bir şey değil.Bir şeyinin bozuk olmasıyla ilgili.

kazan çıkışındaki valfe veya kaznın şartlandırıcısı var onda olabilir arıza

Arkadaşlar 2 sene önce Deloghni marka buhar kazanlı ütü satın aldım. Şu anda bu ütünün altından buhar düğmesine bastığımda, buharla beraber su damlıyor. Acaba ütünün arızası nerededir. Ustalarım cevaplandırırsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

sevgili arkadaşım
kazanlı ütüler genellikle su ayrı bir haznede ısıtılarak kaynama noktasına geldikten sonra bir valf yardımı ile utu gövdesine gönderilir. bazı ütülerde ütüleme yaptığınız grupta ayrıca bir sıcak tutma ısıtıcısı vardır..(kuru ütüleme için) bu ısıtıcı aynı zamanda olası bir buhar kaybında buharla birlikte glen suyuda buharlaştırmaya yarar...
cihazınızı görmeden bir şey soylemek yersiz olur ama buhar kazan ısıtıcısı veya termostatı sorunlu olabilir..

Forum istatistikleri

Konular
127,972
Kullanıcılar
449,620
Son üye
runo_18

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri