Defroz devreye girmiyor yardim

Erdem41

Üye
Arkadaslar evco evkb23 termostat defroz yapmiyor.2 kapili cola dolaplarindan haliylede belli bi noktadan sonra sogutma yavasliyor .fis cekiyorum.bunu nasil duzeltiriz .kullanma klavuzundan yaptim ama devreye yine girmedi.baglantilarim resimdeki gibi.
5a256ba1f0.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Termostatı yeni mi taktınız yeni taktınız sa programlama sını yaptınız mı

Evet yeni taktim.garantisi yok dolabin..2. El aldim uzerinde carel vardi ..onu degistirdim bu termostati aldim carelde sıkıntı yasadik..defroz ayarlarini kitapciktaki gibi yaptim.ama defroz isigi yanmiyor .yanip sönmüyor bile.acaba arkasindaki.derece okuyucularindami sıkınti var ?yani o siyah elektrik olmayan kablolarimi yanlis bagladik.o kablolarla defrozun alakasi varmiki

Defrost ickn programds defrost fonksiyonunu devreyr almaniz sonra periyodunu belirlemeniz lazim.

Bu islemleri yaptinizmi ?

8 saatte bir periyod ayarladim defroz suresini 5 dakkka yaptim 10 dakika damlama suresi verdim.10 dakikadan sonra motor calisacak sekilde ayarladim defroz gazlami yapilsin resistanslami seneceginden 1= gazla yapilsin isaretledim.sutlikte gazla diye biliyorum ikinci olarak kullanma klavuzunda 2 sirada defros yaziyor ama ucu bos yesil kablo defros degilmi..3 e baglamistim bastan..3 te akim var simdi 2 ye bagladim 2 yaziyor diye yesil kabloyu...bu seferde elektrik yok 2 de resim bu

20180511_153309.jpg

Acaba 2 ye bagladigim yesil kabloyadami köprü yapacaz ..yoksa 3 e mi alcam tekrar

8 saatte bir periyod ayarladim defroz suresini 5 dakkka yaptim 10 dakika damlama suresi verdim.10 dakikadan sonra motor calisacak sekilde ayarladim defroz gazlami yapilsin resistanslami seneceginden 1= gazla yapilsin isaretledim.sutlikte gazla diye biliyorum ikinci olarak kullanma klavuzunda 2 sirada defros yaziyor ama ucu bos yesil kablo defros degilmi..3 e baglamistim bastan..3 te akim var simdi 2 ye bagladim 2 yaziyor diye yesil kabloyu...bu seferde elektrik yok 2 de resim bu

Bu iki sorunun cevabı cihazın üzerinde. Cİhaza bakıp gazlımı rezistanslımı ve yeşil kablo nereye gidiyor bunlara bakmak lazım. Yeşil kablo defrost görevi gören kablo olur diye bir standart yok.

Tesekkurler arkadaslar ..ancak sorunum devam ediyor hala..

Çözüldü sıkıntı arkadaslar
Defroz parametrelerini düzgün girseniz bile asagida resimdeki ok isaretiyle gosterdigim yeri isaretlemedigimizde defroz devreye girmiyor, yani defroz ve evo fani isaretlemistim bastan ..ancak defroz acmadi...ok isaretli yeri secicez ayarlardan...

bac36e54dd.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri