Değişiklik için öneriler

Yucec

Üye
Sayın Üyler;

Meslek Lisesi ve MYO larda yıllardır kullanılan proje çizimleri dersinde kullanılan mevcut programları biliyorsunuz.
Elektrik ve End elektrik bölümlerinde de çok farklı sektörlerde de kullanılan bu programlar kullanılmakta; bu konuda sektörde daha çok kullanılan EPLAN programına geçmeyi düşünüyorum. Programın çok bilinmediğini, yazılımın olmadığı gibi çeşitli bahaneler ile meslektaşlarım (öğretmenim) tarafından da yalnız kaldım.

Kendimce EPLAN'ı öğretim seçmeli ders olarak açacağım. Bu konuda yardım ve fikirlerinizi almak isterim.
Dürüst olmak gerekirse programa çok hakim değilim ama internetten çeşitli kaynaklardan öğrenmeye çalışıyorum.
Sitesinden bilgi almak istedim ama pek tatmin edici cevap alamadım.
Dungle olmadan çalışmıyor deniyor.
Bu konuda önerilerinizi alabilirim
Teşekkürler

Merhaba,

Okul için kullanacaksanız Eplan'ın öğrenci lisansı mevcut. İnternet sitesinden almaya çalışabilirsiniz(herhangi bir ücreti yok). Olmazsa Eplan Türkiye ofisine sorabilirsiniz. Herhalde yardımcı olurlar.
Eplan da çalıştığım zamanlarda teknik lise ve üniversitelerde Eplan olması konusuna çok önem veriliyordu. Hatta hocalara Eplan'ın eğitim salonunda 3 günlük program kullanma eğitimi veriyorduk.
Şu an devam ediyor mu bilmiyorum ama öğrenci ve hocalara özel lisanslar mevcut. Okul olarak başvurulduğu zaman sınıf lisansı alınabiliyordu. 25 tane lisans okuldaki bilgisayarlar için 1 tane de hocaya özel lisans veriliyordu(sınıf lisansının adetini yanlış hatırlıyor olabilirim).
Bu sistem devam ediyorsa eğer sizin için en uygunu eğitim lisansı olacaktır. Programın gerekli olan bütün özellikleri açık oluyor hatta ekstra olarak Data portal(online malzeme kütüphanesi) erişimi de oluyor. Ürünleri online kütüphaneden indirip kullanabilirsiniz.

Ekleme: Eplan'ın yeni sürümlerinde dongle kullanılmıyor artık. Lisans buluttan bilgisayara aktarılıyor. Bireysel öğrenci lisanslarında eskiden de dongle yoktu. Eğitim lisanslarında vardı ama o da kalkmıştır muhtemelen.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Okul için kullanacaksanız Eplan'ın öğrenci lisansı mevcut. İnternet sitesinden almaya çalışabilirsiniz(herhangi bir ücreti yok). Olmazsa Eplan Türkiye ofisine sorabilirsiniz. Herhalde yardımcı olurlar.
Eplan da çalıştığım zamanlarda teknik lise ve üniversitelerde Eplan olması konusuna çok önem veriliyordu. Hatta hocalara Eplan'ın eğitim salonunda 3 günlük program kullanma eğitimi veriyorduk.
Şu an devam ediyor mu bilmiyorum ama öğrenci ve hocalara özel lisanslar mevcut. Okul olarak başvurulduğu zaman sınıf lisansı alınabiliyordu. 25 tane lisans okuldaki bilgisayarlar için 1 tane de hocaya özel lisans veriliyordu(sınıf lisansının adetini yanlış hatırlıyor olabilirim).
Bu sistem devam ediyorsa eğer sizin için en uygunu eğitim lisansı olacaktır. Programın gerekli olan bütün özellikleri açık oluyor hatta ekstra olarak Data portal(online malzeme kütüphanesi) erişimi de oluyor. Ürünleri online kütüphaneden indirip kullanabilirsiniz.

Ekleme: Eplan'ın yeni sürümlerinde dongle kullanılmıyor artık. Lisans buluttan bilgisayara aktarılıyor. Bireysel öğrenci lisanslarında eskiden de dongle yoktu. Eğitim lisanslarında vardı ama o da kalkmıştır muhtemelen.

İyi çalışmalar.
Çok teşekkür ederim. Denedim bir yerlerde hata yapıyorum, bulamadım. Telefon ile arayıp yardım istemeyi düşünüyorum.
Licance Manager veya örnek bir kurulum video yada PDF ini okuyarak da deneyeceğim.
Teşekkürler

Sayın Üyler;

Meslek Lisesi ve MYO larda yıllardır kullanılan proje çizimleri dersinde kullanılan mevcut programları biliyorsunuz.
Elektrik ve End elektrik bölümlerinde de çok farklı sektörlerde de kullanılan bu programlar kullanılmakta; bu konuda sektörde daha çok kullanılan EPLAN programına geçmeyi düşünüyorum. Programın çok bilinmediğini, yazılımın olmadığı gibi çeşitli bahaneler ile meslektaşlarım (öğretmenim) tarafından da yalnız kaldım.

Kendimce EPLAN'ı öğretim seçmeli ders olarak açacağım. Bu konuda yardım ve fikirlerinizi almak isterim.
Dürüst olmak gerekirse programa çok hakim değilim ama internetten çeşitli kaynaklardan öğrenmeye çalışıyorum.
Teşekkürler
Size Zuken E3.series ECAD yazılımını tavsiye ederim.
Modüler yapıda bir yazılımdır. Havacılık, Otomotiv, Denizcilik, İş makinaları, otomasyon... daha birçok sektörde güvenilir referansları bulunuyor.

Öğrenci ve okul lisansları mevcuttur. Okullar için 50 kişiye kadar kullanılabilen sınıf lisansı (lise veya üniversite) sağlanıyor. Lisanslar yüzer olarak Server kurulumu gerektirir.
Öğretmenlere ücretsiz eğitim (1-2 gün) sağlanıyor. Windows tabanlı olup kullanımı kolay olduğu için bu süre yeterli oluyor.
Kurulumla birlikte 6000 den fazla malzeme içeren kütüphane otomatik olarak yükleniyor. Dilerseniz Component Cloud'dan ücretsiz olarak da malzeme indirmeyi yapabiliyorsunuz. Kendiniz de kütüphaneye malzeme ekleyebiliyorsunuz.

Dilerseniz www.cpvis.com web sitesinden bilgi alabilir, Türkiye distribütörü ile iletişime geçebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Sayın Üyler;

Teşekkürler
Merhaba, güzel düşünmüşsünüz, bir öneri de bizden olsun, bu alanda dünyadaki sayılı ve tek Türk yazılımı olarak. COFASO, Türkiye çapında yüzlerce teknik lisede ve üniversitede ücretsiz olarak kullanılmaktadır.

Yerli yazılımın gelişimini desteklemek adına da yararlı bir adım olacaktır. Biz de seve seve size yardımcı oluruz. Yalnızca şirket emailimize bir mesaj bırakmanız yeterlidir, hemen geri dönüş sağlayacağız. İnternet sitemizden (www.cofaso.com) de COFASO'yu indirebilirsiniz. Videolarımızı da yine sitemizden ve YouTube'dan izleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar,
cofasoDestek

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri