Değerli meslektaşlarım buraya sadece soru sormak içinmi geliyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

greenyucel

Üye
Değerli forum üyeleri;

Sizleri anlıyorum elbette herkesin çeşitli problemleri oluyor. Benimde oluyor sizin gibi. Fakat araştırma yaparak çözüm arıyorum bulamazsam en son buraya soruyorum ve yanlışta olsa cevap veren arkadaşlara da +1 pop veriyorum.

Neden araştırma yapmıyorsunuz forumda çok konu açıldı ve cevaplandı her türlü bilgi mevcut. Bakıyorum kimisi hocasının sınav sorularını buraya yazıyor kimi bakıyorum işten atılacam buna çözüm bulamazsam diyor. Peki soruyormusunuz kendinize ben bu işi ne kadar biliyorum? Bilmiyorsam ne kdar kendimi geliştirmeye araştırmaya çalışıyorum??

Arkadaşlar yanlış anlaşılmak istemiyorum elbette burası paylaşım platformu. Dediklerimin ana teması araştırmacı olalım ondan sonra soralım.

Cevaplayan arkadaşlarımızı bunaltmayalım forumdan soğutmayalım...

Saygılar...

sn. greenyucel
söylediğiniz doğrudur ve olması gerekendir.Ama belki arkadaşlarımız gerekli araştırmayı yapıyor kimisi aradığını bulamadığından kimiside emin olamadığı yada tatmin olamadığı bir konuyu kesinleştirmek için soruyor olabilir.Buranın güzel yönü tek söz yok herkes yanlış yapabilir hemen diğer arkadaşlar saolsunlar mudahele ediyorlar bence böylesi daha sağlıklı sahsen benim pc nin masaüstü kayboldu dökümanlardan ama yinede burda sorduklarım oluyor.Evet cevap veren arkdaşları forumdan soğutmayalım ama soranları soğutursak daha riskli değil mi?

Güzel bir konuya değinilmiş. Yardım isteyenler genelde konu hakkında hiç araştırma yapmamış kişiler. Yardım eden de sorunu çözüyor ama bu karşı tarafa herhangi bir bilgi sağlamıyor. Çünkü hiçbir şey öğrenemiyor. Kısacası balık yemek için tutmayı öğrenmek gerek.

Ben de tamamen katılıyorum. cevaplayan arkadaşlar aynı soruya bir çok kez rastlıyorlar, belki bir veya iki kez cevaplıyorlar sonra büyük çoğunluğu aynı mantıktaki soruya aynı cevabı yazmayı bırakır bence.
diğer yandan eminim herkez yardımcı olmaya çalışıyor bilgisi dahilinde. fakat soruyu soran arkadaşın bırakın +pop vermeyi veya teşekkür etmeyi, problemin nasıl çözüldüğünü ve arıza sebebi ne olduğunu geri dönüp paylaşmıyor. bu da forumun asıl amacına hiç bağdaşmıyor.

Yardım isteyenlerden birçoğu,bırakın başka yerleri,forumdaki bilgileri bile araştırma zahme-
tine katlanmayan kişiler.Bazı tipler de ( ben bunlara asalak tip diyorum ),sırf laf olsun,adı
geçsin tipteki kimseler.Bu işin en kolay yolu,bu tiplerin sorularını cevaplandırmamaktır.

o beğenmediğiniz kişilerin çokluğu sayesinde burasının uye sayısı artıyor. hani o ' online rekoru' dediğiniz şey varya , işte o öğundüğünüz sayıda o insanlar sayesinde bu kadar artıyor. madem ki burasının çok klas insanların takıldığı bir yer olmasını istiyorsunuz o zaman buraya insanları sınavla alın. ha eğer herkese açık bir yerse de , o zaman boyle kişilerin geleceğini ta baştan kabullenmeniz lazım. zaten o kişilerin çokluğu olmasa bu siteye kimse reklam vermez ve de bu site tamamen kalkar veya sıradan amator bi site olma çizgisini bir turlü aşamaz. bu sitenin kurucuları belki bu işi zevkle yapıyordur ama ucunda aldıkları maddi bişeylerin etkisi daha buyuktur. adam demekki en hızlı ve en doğru burada bulacağını düşünmüs ki arastırma yapmaya da ilk buradan baslamıs . yoksa benim bilmediğim ''' önce baska sitelerde araştırma yapsın ondan sonra sorusunu burada sorsun kuralı mı var ? ''' elbette alakasız yerde alakasız sorular var , e bunlarda olmasa o zaman sözde yoneticilerin ne işi var. onlarda bu soruları düzenlesin zahmet olmazsa. herkes işini süper yapsa zaten ceza kanunu diye birşey olmazdı , bu siteyide bir kişi yonetebilirdi. yukarıdaki yorumları yapan arkadaslar belki kendi çaplarında birşeyle biliyorlardır ama eminim ki diğer soru soran arkadasların birkısmı da onlardan diğer konularda üstündür. birsürü fabrika elektrikçisi tanıyorum fabrikanın tüm mekanik ve elektrik işlerinden sorumlu .
burada yorum yapanların sorduğu hiç mi soru yok , e ozaman o soruların cevaplarını bilenlerde onları azarlasın ' neden arastırmadan karsıma geldin diye. ama illaki bişeylere kızacam diyorsanız o zaman sözde yonetime kızın . çünkü adı üstünde yönetim!! bundan sonra kalifiye üyeler alsın ! yada boyle seyleri olağan karsılayıp kimselerin kalbini kırmadan herkez birbirine elinden geldiğince yardım edecek ...

neyse bu da benim nacizane görüsümdür. takmayın kafanıza

o beğenmediğiniz kişilerin çokluğu sayesinde burasının uye sayısı artıyor. hani o ' online rekoru' dediğiniz şey varya , işte o öğundüğünüz sayıda o insanlar sayesinde bu kadar artıyor. madem ki burasının çok klas insanların takıldığı bir yer olmasını istiyorsunuz o zaman buraya insanları sınavla alın. ha eğer herkese açık bir yerse de , o zaman boyle kişilerin geleceğini ta baştan kabullenmeniz lazım. zaten o kişilerin çokluğu olmasa bu siteye kimse reklam vermez ve de bu site tamamen kalkar veya sıradan amator bi site olma çizgisini bir turlü aşamaz. bu sitenin kurucuları belki bu işi zevkle yapıyordur ama ucunda aldıkları maddi bişeylerin etkisi daha buyuktur. adam demekki en hızlı ve en doğru burada bulacağını düşünmüs ki arastırma yapmaya da ilk buradan baslamıs . yoksa benim bilmediğim ''' önce baska sitelerde araştırma yapsın ondan sonra sorusunu burada sorsun kuralı mı var ? ''' elbette alakasız yerde alakasız sorular var , e bunlarda olmasa o zaman sözde yoneticilerin ne işi var. onlarda bu soruları düzenlesin zahmet olmazsa. herkes işini süper yapsa zaten ceza kanunu diye birşey olmazdı , bu siteyide bir kişi yonetebilirdi. yukarıdaki yorumları yapan arkadaslar belki kendi çaplarında birşeyle biliyorlardır ama eminim ki diğer soru soran arkadasların birkısmı da onlardan diğer konularda üstündür. birsürü fabrika elektrikçisi tanıyorum fabrikanın tüm mekanik ve elektrik işlerinden sorumlu .
burada yorum yapanların sorduğu hiç mi soru yok , e ozaman o soruların cevaplarını bilenlerde onları azarlasın ' neden arastırmadan karsıma geldin diye. ama illaki bişeylere kızacam diyorsanız o zaman sözde yonetime kızın . çünkü adı üstünde yönetim!! bundan sonra kalifiye üyeler alsın ! yada boyle seyleri olağan karsılayıp kimselerin kalbini kırmadan herkez birbirine elinden geldiğince yardım edecek ...

neyse bu da benim nacizane görüsümdür. takmayın kafanıza

Ben hemen hemen 1 senedir bu siteye üyeyim ve şuana kadar kar amacı güden bir site olarak görmedim ve göremiyorumda. Destek olan firma reklamları yapılır buda doğaldır.
Buranın kuruluş amacı paylaşım ortamı yaratmaktır. Ama birşeyler paylaşmayı bırakın alacağı cevabı alıp bir teşekkür dahi etmeden (+pop vererek teşekkürden bahsediyorum) giden insanlarla dolu onlara neden birşey demiyorsunuz? Yoksa sizde mi onlardansınız?
Kimseyi azarlamaya hakkımız yok.
Siz öyle algılamışsanız kalbinizin güzelliğindendir.
Saygılar...

Son düzenleme:
sayın assssa ;
öyle bir anlatmışsınız ki, show tvden fazla reklam geliri var da, bu gelir yöneticiler arasında paylaştırılıyor, arada sırada da sitede çok yorum yapanlar diskoya eğlenmeye götürülüyor sanacaklar ( admin bizi diskoya götür :) )
Konuyu açan kişi de yönetici falan değil.Kişisel fikrini beyan etmiş.Ve bence haklı olduğu yer çok fazla.
Ben size şunu söyleyeyim.Vatandaş diyor ki , benim rölemde şu gibi bir sıkıntım var.İyi de müslüman forumda rölelerin kullanma klavuzu var.Aç bak. ama bakmıyor, direkt soruyor.Ha sorsun , bana bir zararı yok sormasının ama insanlar da böyle hazıra alışmasın değil mi?
Tabii burada insanların haklı olduğu bir konu var.Forumda aradığını bulamıyor insan.Bazen google a şöyle yazıyorum (örneğin) jeneratör bakımı kontrolkalemi.com
direk forumun arama kısmından bir konu bulmak oldukça zor.
İnsanlara cevap yazıyorsun , ilgileniyorsun , ama insanlar sonucu size bildirmiyor.Ben burada , yazarken ve okurken öğreniyorum. gün peş peşe takip ediyorsun , yönlendiriyorsun, ama sonuç bildirilmiyor.Şimdi doğru mu yaptık , yanlış mı anlayamadığımızdan , başkasına da aynı şeyi önermekten çekiniyorum doğrusu.
Bir sitemim de şu var.10 tane soru sormak için konu açtıysam , 3 tanesine cevap verilmiştir.Diğerlerine fikir beyanında bulunan bile olmamış.Ben de bilgisine güvendiğim insanlara PM yoluyla soruyorum.İnsanları rahatsız etmek te istemediğimden , bunu yaparken hep çekiniyorum.Bundan sonra soru sorunca, altına yazacağım ödüllü falan diye :)

Sn. assssa;

Bu Forumun yönetim kadrosunda görevli hiçbir yönetici ve Site yetkililerinin forumdan hiç bir maddi kazancı yoktur. Reklam veren firmalar ve sponsorlarımız tamamen hosting ve yıllık lisans ücretlerini ödemektedirler. Bunların dışında biliyorsunuzki yine bizler sponsorlarımız sayesinde reklam gelirleri olarak üyelerimize katkı sağlamak amacıyla çeşitli zamanlarda kitap, CD, ve bazen eğitim çekilişleri sayesinde yine sizlere harcıyoruz.

Bizim kapımız herkese açıktır. Forum kurallarına uyulduğu sürece burada herkes özgürce bilgisini paylaşabilir yada öğrenmek istediğini sorabilir.

Şunuda açıklamakta fayda görmekteyim. Bazen soru soran kişinin cevabını aldıktan sonra bir teşekkür bile etmeden ortadan kaybolduğundan bahsediliyor. Biliyorsunuzki yine forum kurallarımız gereğince içinde sadece teşekkür mesajı olan mesajlar yönetim tarafından silinmektedir. Tüm üyelerimiz buna dikkat etmediğinden dolayı teşekkür mesajlarını göremiyor olabilirsiniz. Teşekkür mesajları yerine +POP vermek daha iyi bir yöntemdir.

Sn. assssa;

Bu Forumun yönetim kadrosunda görevli hiçbir yönetici ve Site yetkililerinin forumdan hiç bir maddi kazancı yoktur. Reklam veren firmalar ve sponsorlarımız tamamen hosting ve yıllık lisans ücretlerini ödemektedirler. Bunların dışında biliyorsunuzki yine bizler sponsorlarımız sayesinde reklam gelirleri olarak üyelerimize katkı sağlamak amacıyla çeşitli zamanlarda kitap, CD, ve bazen eğitim çekilişleri sayesinde yine sizlere harcıyoruz.

Bizim kapımız herkese açıktır. Forum kurallarına uyulduğu sürece burada herkes özgürce bilgisini paylaşabilir yada öğrenmek istediğini sorabilir.

Şunuda açıklamakta fayda görmekteyim. Bazen soru soran kişinin cevabını aldıktan sonra bir teşekkür bile etmeden ortadan kaybolduğundan bahsediliyor. Biliyorsunuzki yine forum kurallarımız gereğince içinde sadece teşekkür mesajı olan mesajlar yönetim tarafından silinmektedir. Tüm üyelerimiz buna dikkat etmediğinden dolayı teşekkür mesajlarını göremiyor olabilirsiniz. Teşekkür mesajları yerine +POP vermek daha iyi bir yöntemdir.

katılıyorum onlarca kişiye yardımcı oldum +pop dan vazgeçtim sonucu bile yazmadan ortadan kayboldu bende kendime karaliste yapma kararı aldım eski msglarıma bakıp ona göre yardmcı olucam kimse +pop vermiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri