Değerli meslektaşlarım buraya sadece soru sormak içinmi geliyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaslar herkes yaptığı yardımdan veya işten dolayı takdir gormek ister ama herkesin bunu istemiş olması böyle bir beklentinin doğru olduğunu göstermez. o teşekkürler en fazla sizin gururunuzu okşar , sizi bir yerden alıp baska bir yere goturmez. eğer bir konuda birisine bir yardım edecekseniz allah rızası için yapın işte o zaman hem bu dünyada hem diğer tarafta sizin için mükafatının daha iyi olacağını düşünüyorum. isteyen teşekür eder isteyen etmez hiç te bi önemi yok bence.

Bir takım şeyleri Allah rızasına bağlamak, bağnazlıktır, yobazlıktır. Ben ihtiyacı olanlara Allah rızası için yardım etmiyorum. Yardıma ihtiyacı olduğu için, işi görülsün diye yapıyorum. Burası ibadethane değildir. Sevap kazanmak için farklı yöntemler de vardır.

Ben teşekkürü ahlaki bir durum olarak görüyorum. Aileden ve çevreden öğrenilen, insanlara karşı saygısının ve terbiyesinin olduğunu gösteren kısa ama derin bir anlam ihtiva eden bir kelimedir teşekkür etmek. Teşekkür edince cebimize para girmiyor.
Kollarınız marketten aldığınız poşetlerin yüküyle sarkmış bir vaziyette apartmanınızın kapısını size açan birisinede teşekkür etmezmisiniz? Yada otobüste size yer veren birisine?? Onlarda allah rızası için yardım olsun diye yardım etmiyormu hiç mi başınıza gelmedi?
Sizin bakış açınızla benimkisi farklı saygı duyarım...
Ama bana göre yanlış düşünüyorsunuz.

burda forumu takip edip insanlara faydalı olmaya çalışmak bencede hayırlı bir iştir.pozitif bir düşüncedir.belkide ülkenin kalkınmasına yardımcı olmaktır.buda teknolojik gelişimdir.ülkemdeki teknolojik yeniliklere adapte olmuş ne kadar teknik eleman çoksa ben okadar gurur duyuyorum.belkide onun için fırsat buldukça giriyorum forumlara.
tersini düşünecek olursak bu iş o zaman para için yapılır.maneviyat önemli değilse maddiyat devreye girer.
kendi adıma yazıyorum para ile bu kadar zaman harcamama kimsenin parası yetmez.

Anlamsız bir konu.

Eğitim ve öğretim sistemimize çok uygun bir söz var.

"Biz balık vermiyoruz. Balık tutmasını öğretiyoruz."

Yıllardır burada yöneticiyim, bir çok alanda yazılar yazarım cevaplar veririm, 450 küsur mesajıma tek tek bakın forumda sorduğum, bilmediğim cevabını aldığım bir tek soru var. O da Meger nedir? sorusuydu. Şimdi siz mesleğiniz hakkında bilmediklerinizi öğrenebilme yetisine sahip olabilirsiniz. Ama bu siteye giren yüzlerce çeşit insan olduğuna göre böyle bir genelleme yapamazsınız. Burada öğrenciler var, otomasyonla, elektrikle hiç ilgilenmemiş ama yapması gereken bir iş dolayısıyla burada cevap aramak zorunda kalmış-bırakılmış bir çok insan var. O da sorusunu sorar cevap alırsa alır alamazsa alamaz.

Kimseye cevap vermek zorunda da değil hiç kimse.

Ayrıca bizler saygı değer tossun2008'in belirttiği üzere bu forumdan hiç bir şekilde maddi beklentimiz-kazancımız yoktur. Burada yapılan organizasyonlar tamamen siz üyelerin faydalanabileceği şekilde düzenlenmektedir. Link ve banner'ların getirisi tamamen kitap, eğitim setleri, yarışmalar ve sunucu giderlerine yönlendirilmektedir.

"Bu sitenin maddi bir getirisi yoktur. Tamamen hobi amaçlı dizayn edilerek kullanıma sunulmuştur."

Bu pop olayına da anlam veremiyorum ben. O kadar anlamsız bir şey ki bana göre. Hatta biz bu siteyi daha da profesyonelleştirmeye çalıştıkça bu tarz basit sorunlarla uğraşmak açıkcası canımızı sıkıyor. Eğer sırf sol framede yazan Popularite rakamına göre burada yazılar yazacaksanız çok meraklı olanlar bana mesaj atsınlar 4000-5000 Pop vereyim ilgililere. Hepiniz akıllı başlı insanlarsınız basitleşmeyin!

Bu oluşumu rencide etmeye çalışan arkadaşlar zaten bir şekilde önümüzdeki yönetici panelinde Bold Kırmızı yazı karakteriyle işaretleniyor ve bizde gerekeni yapıyoruz. Siz buradan aldıklarınıza bakın, bir şeyler verebiliyorsanız verin bu şekilde zaten büyüyüp dağ gibi oluyor bilgiler.

Hayır, şer, iyilik söylediklerinizle hiç alakası bile yok buradaki felsefenin. En azından ben öyle değerlendirmiyorum.

Saygılar.

sn fluke
anlamsız görüyorsanız konuyu silebilirsiniz bencede pek bir anlamı kalmadı.

bence sorun herkesi uyuz eden acil yardım biçimindeki iletilerdir
bu iş bu kadar kolay olmamalıdır.bilgiye ulaşmanın bir kuralı olmalıdır
ortaokul 3 öğrencisi mantığıyla her şeyi çözemeyiz
işin tuhafı siz acil çağrıya cevap versenizde onu aynen kopyala yapıştır
kullanırlar.dershane mantığıyla çözüm üretmeye hayır demeliyiz.

örneğin ben forumdan çok faydalanan biriyim nasılmı nerde olursam olayım
mutlaka herhangi bir sürücünün kitapçığına ulaşıyorum.
eskiden 300-500 kb dosya ekleyebiliyorduk ama artık yok
haliyle internete yükleyeceksiniz link kopyala yapıştır vs uzun iş
formun bu özelliğinin kapatılması iyi olmadı.

ben hazır mama bekleyen kişilere fazla tevazu gösterilmemesi taraftarıyım
tembeller hiç bir yerde sevilmez.bende onlardan biriyim.

Bir takım şeyleri Allah rızasına bağlamak, bağnazlıktır, yobazlıktır. Ben ihtiyacı olanlara Allah rızası için yardım etmiyorum. Yardıma ihtiyacı olduğu için, işi görülsün diye yapıyorum. Burası ibadethane değildir. Sevap kazanmak için farklı yöntemler de vardır.
sayın fabrisio , zaten ihtiyacı olan birisine yardım ettiniz diye ,işini gördünüz diye sevap yazılıyor.

yanlış anlamayın sizin düşünceniz yanlıştır anlamında yazmadım.Bu konudaki kendi düşüncemi beyan ediyorum.
Ben de şöyle düşünüyorum.Bir insana ekmek verirsiniz.Sevabını da alırsınız.Fakat bir insana , para kazanabileceği bir iş öğretirseniz , o insan o işi yapıp para kazandığı sürece sevap kazanırsınız.
Sizin düşüncenizin aksine , ben de bu işi , biraz hobi amaçlı , biraz öğrenmek amaçlı , biraz Allah Rızası için yapıyorum.
ama sizin düşüncenizde de bir kötülük göremiyorum , gayet insani düşünceler içerisinde olduğunuzu düşünüyorum.

sayın fabrisio , zaten ihtiyacı olan birisine yardım ettiniz diye ,işini gördünüz diye sevap yazılıyor.

yanlış anlamayın sizin düşünceniz yanlıştır anlamında yazmadım.Bu konudaki kendi düşüncemi beyan ediyorum.
Ben de şöyle düşünüyorum.Bir insana ekmek verirsiniz.Sevabını da alırsınız.Fakat bir insana , para kazanabileceği bir iş öğretirseniz , o insan o işi yapıp para kazandığı sürece sevap kazanırsınız.
Sizin düşüncenizin aksine , ben de bu işi , biraz hobi amaçlı , biraz öğrenmek amaçlı , biraz Allah Rızası için yapıyorum.
ama sizin düşüncenizde de bir kötülük göremiyorum , gayet insani düşünceler içerisinde olduğunuzu düşünüyorum.

Hocam. mesele hayır veya sevap işi değil. Benim mesajım konunun aksini düşünen arkadaşlara tavsiye niteliğindeydi. Yoksa herkes kadar benim de ilahi duygularım var. Fakat bazı arkadaşlar, teşekkür etmeme konusunda bahaneleri kalmayınca; "allah rızası için yapacaksın, nasıl olsa sevap kazanıyosun" a getiriyorlar. Ciddi işlerdir bunlar. Öyle her duruma dini alet etmek, etik bir hareket olmamakla birlikte en başta günahtır.

Yardımlaşma güzeldir ama Allah, insana aklı copy paste yapsın diye vermemiş. Çölü geçmek için taşıyabildiğin kadar su alacaksın. Eğer varış noktasına gelmeden suyun biterse o zaman su isteyeceksin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri