DDM16022 de sürekli ERR ledi flash yapıyor

gogoce

Üye
Merhaba
M340 CPS2010 PLC
P342020
VE
DDM16022 8 DI 8DO TR
kullanmak istiyorum . Her ne yaptımsa DDM16022 üzerindeki ERR ledinin flash yapmasını engelleyemedim

DDM üzerinde hiçbir klemense bağlantı yapılmadı . Elimde 19 adet var hepsi bu şekilde . Hata nerede olabilir acaba,

Unity PRO XL kullanıyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba
M340 CPS2010 PLC
P342020
VE
DDM16022 8 DI 8DO TR
kullanmak istiyorum . Her ne yaptımsa DDM16022 üzerindeki ERR ledinin flash yapmasını engelleyemedim

DDM üzerinde hiçbir klemense bağlantı yapılmadı . Elimde 19 adet var hepsi bu şekilde . Hata nerede olabilir acaba,

Unity PRO XL kullanıyorum

Sanırım ek modül 24V DC besleme istiyor. Aşağıya klemens resmini ekledim ilgili inputlara 24V DC verirseniz sorun çözülür diye düşünüyorum. Sizden olumlu yada olumsuz bir geri dönüş bekliyorum.

Ekli dosyalar

• bmxddm16022.png
    bmxddm16022.png
    17.9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Teşekkürler ben onu ilk fırsatta deneyeceğim

Tekrar teşekkürler . modül çalıştı

Eray bey daha önce twido eğitimi aldım

s7-200 temel ve ileri seviye eğitimlerini aldım ve çeşitli uygulamalar yaptım

m340 biraz daha kapsamlı ve diğerlerine göre arayüz sıkıntısı var bence

şimdi bir cihaza simulatör olarak m340 ı kullanmak istiyorum ve mecburen elimde bu plc var

şöyleki

bir up-down sayıcı ile bir counter sayacağım

bu counter sayacına göre 5 bit çıkışı yönlendireceğim

basit örnek vermek gerekirse

counter 0 ise
Q16
q17

counter 1 ise
q16 17 18
counter 2 ise q18
counter 3 ise
q16 q17 q18 q19
çıkış verecek

bu konuda önerileriniz nerelerdir acaba

Compare blogu ile istediginiz işlemi yaptirabilirsiniz örneğini aksam evde hazırlayıp gönderebilirim somachine yok sanıyorum sizde twido ile yazicaksiniz

@gogoce sizde unity programının olması lazim m340 programlamak için twido ile olmaz unity de schneider ın en kapsamlı programıdır somachine den bile zordur kullanması

Size örnek bir program yazicam ama unity bende yok somachine de yazıp en azindan resmini çekip gönderirim

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri