DC motoru düşük volt ile çalıştıma

Agcayo

Üye
Elimde max 1.3 v veren güneş paneli var ama motor 3v ile çalışıyor.Motorun sarımını değiştirerek düşük volt ile çalıştırabilirmiyim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elimde max 1.3 v veren güneş paneli var ama motor 3v ile çalışıyor.Motorun sarımını değiştirerek düşük volt ile çalıştırabilirmiyim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Güneş panelinin verdiği akım da burda çok önemlidir. 1.3 voltta kaç mA akım veriyor. Bir motoru stabil calistirmak için yeterli akım vereceğini sanmiyorum. Daha önce küçük boyutlu paneller ile uğraştım. 5v veren bir panel 3 tane 5mm ledi anca yakabiliyordu tam kapasitede. Bence motorunuzun orijinalliğini bozmayın.

Güneş panelinin verdiği akım da burda çok önemlidir. 1.3 voltta kaç mA akım veriyor. Bir motoru stabil calistirmak için yeterli akım vereceğini sanmiyorum. Daha önce küçük boyutlu paneller ile uğraştım. 5v veren bir panel 3 tane 5mm ledi anca yakabiliyordu tam kapasitede. Bence motorunuzun orijinalliğini bozmayın.
çok teşekkür ederim.peki dc motorlar sadece endüşük 1.5 volt ilemi çalışıyor daha düşük volt ile çalışanları nerden temin edebilrim.

elinizde 1 den fazla solar panel varsa seri ve paralel ekleyip deneyebilirsiniz.

Size volt mu düşük devir mi gerekli?
Hani hazır kitler varya güneş enerjisi ile çalışan rüzgar gülü onun motoru da küçük bir panel ile çalışılıyor aynı özelliklerde motor olsun istiyorum sadece

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri