DC Motoru alternatif akımla nasıl çalıştıra bilirim

ben bir maden işleyen faprikada çalışıyorum elim 40 tane dart marka micro driver var bun lar motrun hızını ve dc olarak çalıştırmaya yarıyorr yalnız 2.3 aydır sık sık arızalanıyor üretici firma bizi haraca bagladı ben bunlardan nasıl kurtula blirimm yada ben bunları farklı olarak başka birşey kullanarak nasaıl çalıştıra bilirim elim de 4 adet 2 kw lık invretör var ama dc ye uyumlu olarak nasıl çalıştıra bilirim motorlar 220 v dc BANA BU KONUDA YARDIM CI OLURSANIZ ÇOK SEVİNECEGİMMM motor etketi
ARM VOLTS: 180
BASE RPM: 1750
HP:3/4
AMPS:3.9
ENCL: TEFC
FRAME:560
INSUL:F
F.F:1.35​

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben bir maden işleyen faprikada çalışıyorum elim 40 tane dart marka micro driver var bun lar motrun hızını ve dc olarak çalıştırmaya yarıyorr yalnız 2.3 aydır sık sık arızalanıyor üretici firma bizi haraca bagladı ben bunlardan nasıl kurtula blirimm yada ben bunları farklı olarak başka birşey kullanarak nasaıl çalıştıra bilirim elim de 4 adet 2 kw lık invretör var ama dc ye uyumlu olarak nasıl çalıştıra bilirim motorlar 220 v dc BANA BU KONUDA YARDIM CI OLURSANIZ ÇOK SEVİNECEGİMMM motor etketi
ARM VOLTS: 180
BASE RPM: 1750
HP:3/4
AMPS:3.9
ENCL: TEFC
FRAME:560
INSUL:F
F.F:1.35​

ac motor ile birlikte ac driverler çok sağlıklı arıza yapma olasılığı çok az.hızını istediğin gibi ayarlarsın.dc devreden vazgeç derim

Elinizdekı ınvertörle şöyle deneyebilirmisiniz. DC motorun uyartım uclarına harıcı bır doğrultmaç takınız. Tabii uyartım gerılımıne uygun olarak. Invertörün 3 fazlı cıkısna da, üc faz girişli dogrultmac takın. Motorun Kollektör sargılarını besleyın. Yalnız, ortalama 30 v dan asagıda gerilim almanız sorunlu olabilir. İşinizi görecekse bir deneyiniz..

bizde bir uygulama bu driverlardan bilgi almamız gerekiyor motorun akım bilgisi ve hız bilgisi bunun için analog giriş ve çıkışları mevcutmudur

ac inverter ile dc motoru dogrultarak çalıştırırsın fakat inverter devamlı sorun çıkarabilir en iyisi yagmacılara kaptıracagın karayla ac motor almak ve keyfine bakmak.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri