DC Motoru alternatif akımla nasıl çalıştıra bilirim

Katılım
28 Ocak 2012
Mesajlar
6
Puanları
1
ben bir maden işleyen faprikada çalışıyorum elim 40 tane dart marka micro driver var bun lar motrun hızını ve dc olarak çalıştırmaya yarıyorr yalnız 2.3 aydır sık sık arızalanıyor üretici firma bizi haraca bagladı ben bunlardan nasıl kurtula blirimm yada ben bunları farklı olarak başka birşey kullanarak nasaıl çalıştıra bilirim elim de 4 adet 2 kw lık invretör var ama dc ye uyumlu olarak nasıl çalıştıra bilirim motorlar 220 v dc BANA BU KONUDA YARDIM CI OLURSANIZ ÇOK SEVİNECEGİMMM SAYGILARR..
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
motorlar kaç amper,kw çok küçük motorsa diyotla yapabilirsin
 
motor etketi
ARM VOLTS: 180
BASE RPM: 1750
HP:3/4
AMPS:3.9
ENCL: TEFC
FRAME:560
INSUL:F
F.F:1.35
 
Elinizdekı ınvertörle şöyle deneyebilirmisiniz. DC motorun uyartım uclarına harıcı bır doğrultmaç takınız. Tabii uyartım gerılımıne uygun olarak. Invertörün 3 fazlı cıkısna da, üc faz girişli dogrultmac takın. Motorun Kollektör sargılarını besleyın. Yalnız, ortalama 30 v dan asagıda gerilim almanız sorunlu olabilir. İşinizi görecekse bir deneyiniz..

Bu spruyu başka başlıkda da sormusdunuz, ama bır daha geri dönmediniz. Ya sorunu hallettiniz, ya ilgilenmıyorsunuz...
 
Nasıl hallettiğinizi söylesenızde, paylaşsak..
 

Forum istatistikleri

Konular
126,683
Mesajlar
904,629
Kullanıcılar
447,483
Son üye
gadı

Yeni konular

Geri
Üst