Dc motor sürücü yardım lütfen

elektrik ve elektroniğe yeni başlıyorum büyük bir mekanik atölyem var. değme sanayideki dükkanlara taş çıkarır elektrik elektronik atölyemde bayağı kapsamlı ama hiç bilgim yok gibi birşey.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Entegrenin 1. acağı işaretli taraftan bakarsanız üstten soldaki pin 1. bacak olur.

Aşağıdaki resimdeki gibi.

TL494-datasheet-pinout.gif

Evet 15 volt regülatör çıkışı + terminaldir. Entegrenin hangi pinine gidiyor?

Aynı regülatörün orta bacağı gnd dir peki bu pin entegrenin hangi bacağında?

voltaj reg. gnd ayağı entegrenin 5 ve 7. ayağına gidiyor. voltaj reg. bir ayağıda 11 ve 12. pinlere geliyor. 11 ve 12 nolu bacaklar kart üzerinde birbirine bağlı zaten.

önceki mesajda 12. ayak boşta demiştim ama yanlış numaralandırmışım.

Evet 15 volt regülatör çıkışı + terminaldir. Entegrenin hangi pinine gidiyor?

Aynı regülatörün orta bacağı gnd dir peki bu pin entegrenin hangi bacağında?
Serkan bey çok teşekkür ederim tl494 çalıştırdı kartı. İlk defa bir kart tamir ettim çok mutluyum.

Son düzenleme:
Elinize saglik. Calismis olmasina bende cok sevindim.

Not duseyim bende bir kac arizada tl494 arizasi cozdum ama bir tanesi beni cok uğraşırdı sifir aldigim tl494 bozuk cikti 5 volt referans gerilim uretmesi gerekirken daha dusuk referans uretiyordu bu durumda calisma esnasinda guc kaynaginin sacmalamasina neden oluyordu.

Fqekli marka bir entegre ile degistirince her sey düzeldi. Aklimizda olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri