DC motor nasıl soğutulur?

üst taraftaki beyaz olan yer kapak mı? eğer orasıysa kes orayı fanı yerleştir, bazen görselden de fedakarlık yapmak lazım.
1620682703365.png

Kırmızı alanın içinde kalan yerler kapak. Ya aslında performans olsun da görsel 2. planda. Bu Snopy Vh-5 modelinin orijinal kasası değil, bunu FFB için başka bir direksiyondan buldum. Bit pazarında ucuza satılıyordu.
1620682811074.png

Bu resimde mavi ile çizili olan yerin altında motor, siyah olan kısımda da direksiyonun mili var. Motorun soğutma kısmı o yüzden sorun oluyordu çünkü kavisli bir alan. :(

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
görsellik o kadar önemli değilse; ki kendi modifiyen ben olsam keser fanı yerleştirirdim. koy fanı çiz markör kalemle sakin sakin kes. sonra yükseklik ve yan dolgu ayarını yap yapıştır gitsin

görsellik o kadar önemli değilse; ki kendi modifiyen ben olsam keser fanı yerleştirirdim. koy fanı çiz markör kalemle sakin sakin kes. sonra yükseklik ve yan dolgu ayarını yap yapıştır gitsin
Mantıklı fikir ama birazcık daha bakayım başka yöntemlere. Hatta bu mesajı yazarken aklıma bir şey geldi olur mu bilmiyorum. Direksiyonun altında bir yer var. Zeminle arasında 2-3CM var. Görünmüyor bile. Orayı keseibilir miyim? Fotoğraf atıyorum.
1620684114290.png

1620684181634.png

Mavi işaretli yer motor.

sorduğun kabahat, sana nasıl akıl vereyim diye ardiyeden direksiyon setini indirdim

sorduğun kabahat, sana nasıl akıl vereyim diye ardiyeden direksiyon setini indirdim
Teşekkürler.😁😁

Yanlış bir şey yapmak istemiyorum o yüzden soruyorum. IR araba yapmaya kalkışmıştım her tarafı delik deşik oldu. 😅

1- güzellik görecelidir
2- hata yapmazsan, doğruları öğrenemezsin
3- ben buyum kel kafalı gözlüklü ve sakallı
4- artık ne reset, ne format beni değiştiremez
5- hata yapmaktan asla korkma, önemli olan ders alabilmektir.
6- yapmayıp ta pişman olmaktansa; yapıp ta pişman olmak evladır. ( o kadar çok pişmanlığım var ki ve nerdeyse hepsi için iyiki yapmışım diyorum, çok azı için pişmanım)

Mesaj için teşekkürler. Deneye deneye öğreniliyor ama sormak iyidir diye düşünüyorum. :D

Bin bilsen de bir bilene sor.
Bu yüzden forumlarda konu açıyorum. Yoksa çevremde de sorabileceğim insanlar çok. Ne kadar geniş kitleye sorarsam o kadar artar doğruluk oranı.

FFB direksiyon seti yaptım ama motor çok ısınıyor. Yaklaşık bir saat sonra çok ısındığı için performansı düşüyor. Üzerine 2 tane pasif soğutucu koydum ama işe yaramadı. Bu pasif soğutucular motorun kendisinden gelenler. Yazıcı motoru kullanıyorum. @paskomya fan koy demişti ama fanı koyacak yer yok çünkü direksiyonun kapağı kapanıyor 80mm fan da sığmıyor. Yan yatırmayı deneyebilirim ama fan dışında farklı bir yolu var mıdır? Motor buna benziyor:
Ekli dosyayı görüntüle 74228
Peltier senin sorununa cevap olucaktır ince yer kaplamaz ve buz gibi yqpıcak ayriyetten volt degerleri degisik cesitte var motor voltajına göre alıp birlikde calıştırabilirsin ...

Peltier senin sorununa cevap olucaktır ince yer kaplamaz ve buz gibi yqpıcak ayriyetten volt degerleri degisik cesitte var motor voltajına göre alıp birlikde calıştırabilirsin ...
Peltierin öteki yüzünün ısınması sorun oluyor mu peki?

bilgisayar işlemci fanını ısınan yüzeye koy, bir kutu yada boru düşün; sıcak fanlı yüzey dış tarafta = soğuk yüzey içeride, aspiratör= emiş yapan fanı bir soğutma kanalı ile (ince hortum) sisteme üflet

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri