Dc motor hesaplamaları

Halaluya

Üye
Elimde
https://www.promodelhobby.com/urun/x2826-1080kv-950w-3-5s-fircasiz-rc-ucak-motoru

mevcut. Motor 7 kg torka sahip, motorun torkunun 39.23N olmasını istiyorum. Buna bağlı olarak deviri ve kullandığı akım değişecek diye düşündüm. 39.23N durumundaki çekeceği akım benim için gerekli sonuç fakat nasıl hesaplayacağımı bilemedim. Çok fazla site gezdim yine de hesaplayamadım. Nasıl hesaplayabilirim?

Motorun tüm bilgileri elimde motorumun belli bir torka ne kadar amper harcayacağını hesaplamam için gerekli parametreler nelerdir? Çok fazla sitelere baktım. Stator kalınlığı sarım sayısı mevzularına girmişler ama elle tutulur bir hesaplama yapamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yapacağınız kg tork karşılığı tablosunu bulmak ve dc motor için dinamometre nasıl yapılır araştırın, sonra ayarlı güç kaynağı ve bu dinamometreyle işinizi görecek torka gelinceye kadar motoru beslemeyi arttırın.
Not: Veriler yüksüz motor içindir unutmayınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri