Dc motor elimle hız verınce dönüyor

FaMeBa

Üye
Merhaba arkadaşlar. Akvaryumda su sirkülasyonu saglayan jebao dc 3000 marka model kontrol üniteli 12 volt ile calsian motorum var. Sorun su durdugu zaman yeniden calismiyor acak elimle parvanesine mudahale edersem calsiyor sorunu nedir. Tum mekanik aksamlarini kontrolünü yaptim olmuyor. Kontrol ünitesi hız ünitesi hiz arttırıp azaltıyor ve 10 dk dinlendirme modu var sorun sizce nedir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motoru komple söktün mü fırça komutator bölümü nasıl?

Arkadaslar simdi ortada dönen parca miknasit zaten govde zaten blok şeklinde suyun icinde durdugu icin yaltim malzemesinden dolayi blok seklinde icine bakmak mudahale etmek imkansiz. Elimle ilk heraketi verdikten sonra kumandadan hiz ayarini yapabiliyorum fakat dursurunca yeniden calismiyor tekrar fiziki olarak mudahala edip elimle yeniden hareketi baslatmam gerekiyorum.

Akım yetersiz geliyor.
Bunun sebebi içine su girmiş ihtimali olabilir.
elinizle çevirdiğinizde motora bir kuvvet uyguluyorsunuz.
Motor bu şekilde bir ilk kalkış yapıyor. Durduğunda da tekrar çalışmıyor.
Bir yerlerde Akım kaybı var.

Akım yetersiz geliyor.
Bunun sebebi içine su girmiş ihtimali olabilir.
elinizle çevirdiğinizde motora bir kuvvet uyguluyorsunuz.
Motor bu şekilde bir ilk kalkış yapıyor. Durduğunda da tekrar çalışmıyor.
Bir yerlerde Akım kaybı var.
Simdi su girmiş olsa suya elektrik vermesi gerek zira elektrik yok ayrica hiz ayarinda bir sorun yok ilk kalkinmada harekete geçmiyor.

Arkadaslar simdi ortada dönen parca miknasit zaten govde zaten blok şeklinde suyun icinde durdugu icin yaltim malzemesinden dolayi blok seklinde icine bakmak mudahale etmek imkansiz. Elimle ilk heraketi verdikten sonra kumandadan hiz ayarini yapabiliyorum fakat dursurunca yeniden calismiyor tekrar fiziki olarak mudahala edip elimle yeniden hareketi baslatmam gerekiyorum.

Bu gibi durumlarda cihazı ayrı bir kabın içinde sirkeli suda birkaç saat çalıştırmak korozyonu çözüp dönen aksamı rahatlatmada faydalı oluyor.

Simdi su girmiş olsa suya elektrik vermesi gerek zira elektrik yok ayrica hiz ayarinda bir sorun yok ilk kalkinmada harekete geçmiyor.
@tyildizak bir öneride bulunmuş. buda olabilir. zaman içinde kireçlenmeden dolayı tam olarak çalışmıyor olabilir.
Yada daha güçlü bir adaptör kullanın sorun çözülür.

Merhaba arkadaşlar. Akvaryumda su sirkülasyonu saglayan jebao dc 3000 marka model kontrol üniteli 12 volt ile calsian motorum var. Sorun su durdugu zaman yeniden calismiyor acak elimle parvanesine mudahale edersem calsiyor sorunu nedir. Tum mekanik aksamlarini kontrolünü yaptim olmuyor. Kontrol ünitesi hız ünitesi hiz arttırıp azaltıyor ve 10 dk dinlendirme modu var sorun sizce nedir.
Motor yataklarını kontrol arıza muhtemelen motor yataklamalarında . yatak tamir takımı yada iyi bir tornacı lazım . aslında motora rotorun rahat dönmesi için topaç gibi denge ivmelesi yapıyorsunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri