Dc motor akım hesabı

Cok hesap bılemem de, tork hesabı yaparken, kulalnacagın devir de belirtmen gerekirmi..
Evet devir olarak 0.5m/sn olacak haliyle bunu açısal hıza dönüştüreceğim oradan devir/dk vs daha sonrasında motorun boştaki rpm ini hesaplayacağım
sonrasında boştaki torku ve yük altında ki torkunu hesaplayacağım ama boştaki tork için (yanlışsam düzeltin) --(kapının ağırlığı x 9.81 ) X redüktör yarıçapı = yük altında ki torku -- Peki boştaki torku nasıl hesaplarım motorun boştaki hızından(RPM den )mi yola çıkacağım.
alttaki linkte adam tofaş şahin silecek motoru kullanmış
Bu arkadaşın yaptığı gibi silecek motoru olarak bilinen motordan kullanacağım fakat yazdığım gibi belli hesaplamalar yapmam lazım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet devir olarak 0.5m/sn olacak haliyle bunu açısal hıza dönüştüreceğim oradan devir/dk vs daha sonrasında motorun boştaki rpm ini hesaplayacağım
sonrasında boştaki torku ve yük altında ki torkunu hesaplayacağım ama boştaki tork için (yanlışsam düzeltin) --(kapının ağırlığı x 9.81 ) X redüktör yarıçapı = yük altında ki torku -- Peki boştaki torku nasıl hesaplarım motorun boştaki hızından(RPM den )mi yola çıkacağım.

Bu arkadaşın yaptığı gibi silecek motoru olarak bilinen motordan kullanacağım fakat yazdığım gibi belli hesaplamalar yapmam lazım.
arkadaşım ben mühendis değilim, sadece tamirciyim, matematiğim iyidir ama kara düzen giderim. bak adam yapmış işte. bilgi kağıdı yani üreticinin sitesinde yayınlanan datasheet sayfasında özelliklerini göreceksin. ki gördüğün gibi orada da avuç taşlamayı kullanmış ek olarak

arkadaşım ben mühendis değilim, sadece tamirciyim, matematiğim iyidir ama kara düzen giderim. bak adam yapmış işte. bilgi kağıdı yani üreticinin sitesinde yayınlanan datasheet sayfasında özelliklerini göreceksin. ki gördüğün gibi orada da avuç taşlamayı kullanmış ek olarak
Arkadaşım anlıyorum seni ben datasheetleri de biliyorum fakat datasheet senin alacağın motorun özelliğini belirtir sen neyi alacağını bilirsen.
Bende şunu diyorum alacağını bilmediğin ürünü kara düzene aldıktan sonra bir anlamı kalmıyor bak o yapmış demekle olmuyor, o zaman bir proje geliştirmiyor onun yaptığını kopyalıyorsun. Farklı bir proje yapacağında ne yapacaksın neyin ne olduğunu bilmeden?
Dur Bakım bu projeyi yapan vardır o ne yaptıysa aynısını yapayım mı diyeceksin.

Cevaplar için teşekkürler...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri