DC MOTOR İLE AKÜ ŞARJ

WhyHaci

Üye
İyi günler herkese.Bağ evimizin yanından geçen dere ile küçük bir HES yapmak istiyorum.suyun desisini baraj gibi set yaparak yükseltmiş bulunmaktayım ama yinede desi az .Yapacagım değirmeni dişli,kasnak sistemi ile deviri arttırarak alternatöre iletecegim. Alternatör den aküyü şarj edecegim,aküden inverter ile eve elektirik saglayacagım. Değirmenim hazır ,şuan alternatör ve kasnak sistemindeyim .Hurdacıdan aldıgım bu 12v dc motor ile herhangi bir aküyü şarj edebilirmiyim ?

qJt2jD.jpg

mdBPyz.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Edebilirsiniz ama hangi aküyü ve ne kadar sürede dolmasını istersiniz.

Edebilirsiniz ama hangi aküyü ve ne kadar sürede dolmasını istersiniz.
Şuanda bir akü seçimim yok 2.el bir akü alacagım otomobil aküsü alacagım için şuanda bilgisini veremiyorum.sistem sürekli kulanılacagı için alternatör sürekli şarj regülatörü ile aküye baglı olacak.

O motor ile deneysel üretim yapılabilir verimli olmaz. Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez.

Bu gibi işlere başlamadan önce ayıracağınız maksimum bütçeyi tespit edin. Suyun debisini tespit edin ona göre alternatör alırsınız. Debiniz yeterli ise aküsüz direk 220 volt kullanabilirsiniz.

Bu gibi işlere başlamadan önce ayıracağınız maksimum bütçeyi tespit edin. Suyun debisini tespit edin ona göre alternatör alırsınız. Debiniz yeterli ise aküsüz direk 220 volt kullanabilirsiniz.
Mümkün mertebe minimumda tutmak istiyorum bütçeyi.Suyun debisi yeterli olmadıgı için akü ile çevirme yapacagım.

İşin içine akü girdimi verim düşüyor maliyetler artıyor.
Elinizdeki motorla başlayın önce motorun gerilimini ölçün daha sonra akümü şarzlı pilmi ona karar verirsiniz.

İşin içine akü girdimi verim düşüyor maliyetler artıyor.
Elinizdeki motorla başlayın önce motorun gerilimini ölçün daha sonra akümü şarzlı pilmi ona karar verirsiniz.
tamamdır yardımlarınız için çok teşekür ettim.

Boşa giden kaynakları değerlendirmek güzeldir. Çorbada bizimde tuzumuz olsun bildiğim kadarı ile yardımcı olurum. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri