dc enkoderli motoru ayrı yüklerde aynı devirde nasıl çalıştırabilirim?

m.balidede

Üye
Arkadaşlar.Elimde 48volt dc 2 adet motor bulunuyor.Motorların şaftında disk enkoder mevcut.Her iki motoru farklı yüklere bağlayarak çalıştıracağım.Ancak farklı yüklerde devir farkı oluşmasın istiyorum.Devir ayarı yapılsın istiyorum.Devir ayarında her iki motorda aynı devirde dönmelidir.
Bu şartları bana sağlayacak bir devre veya sürücü konusunda bilgisi olan var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba bende buna benzer bi proje yapacam bu konu hakkında herhangi bir bilgi bulabildiniz mi haberleşirsek sevinirim...

bu 2 motorun devirleri farklımı biraz daha açarsan daha sağlıklı olur eğer 1. motor misal 100 kg la digeri 1500 kg çalısıp 2 sinin de aynı devirde çalıştırmak istiyorsan sana lazım olan devire gore motorlara rediktör tak

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri