Dc Dimmer Devresi 12 Amper

R34 de bir 4.7k paralel yapin mesela sonra voltajlari kontrol edin, kaçtan kaça ayarlayacak

Sonra R27 ye paralel yapin

Hocam çok teşekkür ederim sayenizde deneye deneye uygun bi değeri buldum r27 ye bağlayarak fakat 8.5 voltun altına inmek istediğimde sönüyor 3sn sonra yanıyor tekrar sönüyor sanırım trafoyu bu kadar düşürebiliyorum ama ben 7 volta falan inmek istiyordum çıkışına bişeyler bağlayarak yapabilir miyim?

Yükü takarak deneyin.

Hocam tekrar denedim ama ledleri bağlayıp trimpottan voltajı düşürünce 8.5 volttan sonra ledler sönüyor 2-3 sn sonra tekrar yanıyor tekrar sönüyor.Ama 10 amperlik trafoda istediğim gibi düşürebiliyorum sönme falan olmuyor. Trafoyla alakalı yüksek ihtimalle çıkışına 10 amperlik diyotlardan bağlamayı düşünüyorum ne dersiniz?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim son bir sorum olacak parlaklığı biraz daha düşürebilmemin bi yolu var mıdır diyot yerine başka bişey yapsam

Ben olsam,

Yukaridaki Mehmet beyin onerisindeki gibi ister islemci ile ister analog bir devre ile pwm kontrolu devresi kurup ledlerin parlaklığını 0 dan %100 e kadar kontrol sağlardım.

Hazır kit seklinde satisida vardir almak isterseniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri