DC-DC (step down) dönüştürücü

MrDagli16

Üye
Pic kontrollü Dc-Dc step down converter projesi yapmak istiyorum ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Çıkış DC voltajını ayarlanabilir şekilde elde etmek istiyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar yorum yaparsa çok mutlu olurum, teşekkürler.

pic hızı iyi bir buck konverter için yeterli olmaz. zaten sayısal entegrelerle iyi bir buck con. yapılamaz. üstelik pahalı olur.
öğrenmek amaçlı uğraşıyorum diyorsan.
önce düşük periyodlu pwm oluştur. çıkış gerilimini adc ile oku. çıkış gerilimi düşükse pwm 1 süresini artır. yüksekse düşür.
mosfeti sürmek için ayrıca mosfet driver kullan.

pic hızı iyi bir buck konverter için yeterli olmaz. zaten sayısal entegrelerle iyi bir buck con. yapılamaz. üstelik pahalı olur.
öğrenmek amaçlı uğraşıyorum diyorsan.
önce düşük periyodlu pwm oluştur. çıkış gerilimini adc ile oku. çıkış gerilimi düşükse pwm 1 süresini artır. yüksekse düşür.
mosfeti sürmek için ayrıca mosfet driver kullan.
Hocam lm2596 modülü gibi bir kart yapmak istiyorum ama pic kontrollü olacak. LCD ekranda giriş ve çıkış voltajı yazacak. Pice bağlı bir buton ile çıkış voltajını ayarlamak istiyorum ve bunu LCD ekranda görmek istiyorum. Güç elektroniği konularına hakim değilim ama pic programlamada biraz bilgim var. Eğer sizler bunun nasıl yapılacağını anlatırsanız veya neleri öğrenmem gerektiğini söylerseniz hemen çalışmaya başlamak istiyorum. Gerekli devre elemanlarını hemen alıp bu projeyi yapmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri