Dc-dc konvertör tasarımında mosfet

Ekli dosyayı görüntüle 69087
Tam olarak böyle olacak.
mavi sinyal Vgs
beyaz sinyal 19.75v
kırmızı sinyal motor akımı
Hocam o kadar uğraşıyorsunuz çok Teşekkür ederim, hocam affınıza sığınarak; bu programın kütüphanesine paket nasıl ekleniyor; baktım ama bulamadım, mesela mosfetin paketini yapıp kütüphanesine eklesem gerçeğe ne kadar yakın sonuç alabilirim, yani programda çalışıyor olarak gözüken bir devre gerçek hayatta sıkıntı çıkarma oranı nedir sizce? Çok Teşekkür ederim.

https://groups.io/g/LTspice/files
buradan bakabilirsin.
yutub da videolarda var.
Şimdiye kadar gerçek hayatta sıkıntı çıkmadı.
Tamam hocam youtube dan izlediklerimden yapamadım, birde önerdiğiniz linkten bakayım, tekrardan çok teşekkür ederim hocam

Hocam biraz temel veya basit bir soru olacak ama MOSFET' in Vgs dayanım gerilimi 20 volt ya, ben devrenin ilk halinde 19.75 volt uyguladığımda gerilimin bir kısmı motor üzerine bir kısmı da Vgs üzerine gidip gerilim bölünmeyecek mi? yani Vgs üzerine 19,75 volttan daha düşük bir değer düşer diye düşünmüştüm, Vgs nasıl 19,75v hepsini üzerine çekebiliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam hocam youtube dan izlediklerimden yapamadım, birde önerdiğiniz linkten bakayım, tekrardan çok teşekkür ederim hocam

Hocam biraz temel veya basit bir soru olacak ama MOSFET' in Vgs dayanım gerilimi 20 volt ya, ben devrenin ilk halinde 19.75 volt uyguladığımda gerilimin bir kısmı motor üzerine bir kısmı da Vgs üzerine gidip gerilim bölünmeyecek mi? yani Vgs üzerine 19,75 volttan daha düşük bir değer düşer diye düşünmüştüm, Vgs nasıl 19,75v hepsini üzerine çekebiliyor
pilin devrede olmadığını veya boş olduğunu düşün bu durumda vgs bölümez.

pilin devrede olmadığını veya boş olduğunu düşün bu durumda vgs bölümez.
WhatsApp Image 2020-12-02 at 13.03.40.jpeg

Hocam yani üzerine düşen gerilimden ziyade, S deki nokta ile G deki nokta arasındaki potansiyel farka mı bakacağız?

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri