Dc dc cevirici hakkında

Grkn5434

Üye
UC 3524AN entegresi hakkında bilgisi olan varsa yardım beklemekteyim.Şimdiden teşekkürler

bu entegrele ne yapmak istiyorsunuz.
Hocam elimde bi 12 v dc giriş 36 v dc çıkış yapan kart var üzerinde bu entegre var ve bu entegre yanık durumda aynısından temin edicem ancak bu entegrenin çalışma mantığı v.s. Hiç bir bilgim yok bundan dolayı sormuştum

bu entegre error amplifierin inv. ucundaki gerilimini noninv. ucundaki gerilime eşitlemek için pwm oranını düzenler.
curr. amp. uçlarına bağlanan küçük omajlı dirençle çıkış voltajının akımını ayarlayabilirsiniz. ihtiyacınız olan akım yüksekse bu direnci düşük olur.
sizin devre büyük ihtimal boost konverter olarak çalışıyor.

bu entegre error amplifierin inv. ucundaki gerilimini noninv. ucundaki gerilime eşitlemek için pwm oranını düzenler.
curr. amp. uçlarına bağlanan küçük omajlı dirençle çıkış voltajının akımını ayarlayabilirsiniz. ihtiyacınız olan akım yüksekse bu direnci düşük olur.
sizin devre büyük ihtimal boost konverter olarak çalışıyor.
Doğrudur hocam çıkışa tam yük altında çalıştığı anda 30A gibi bi akım çeken motor bağlanmakta verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim peki dediğim gibi bu entegrenin yenisini bulup taktığımda kart direkt çalışır mıyoksa bu entegre yazılım v.s gerektiren bi entegre mı bu arada ek bilgi olarak vermem gerekirse bu entegreyle birlikte mosfet ve birde direnç yanıktı onları değiştirdim tahminimce girişe yanlış voltaj verilmiş olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri