Dc bobin çalışma gerilimi

@enesse

Üye
Merhaba
24vdc ile çalışan bir bobinin aktif olması için minimum gerilim ne kadar olması gereklidir.

Teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu bobin röle bobinimi. Eğer öyleyse rölenin katalog bilgilerinden bakabilirsin.

deneyip görebilirsin çektiği akımı karşılarsa muhtemelen 20volttta çeker denemek lazım ayarlı güç kaynakları bu işe yarar 12v/50w lamba 70v da yanıyordu trafo 200watt idi mesela...
*patlamadı.

Bobinin çektiği akıma da bağlı olabilir

bobini besleyen kaynağınız mı yetersiz kalıyor onu mu öğrenmeye çalışıyorsun

Hayır
24vdc bir valf bobininin mininumum çalışma gerilimi

merhabalar. elektronikle hobi olarak ugrasıyorum. bir sorum olacak degerli arkadaslar. elimde 60 wattlık 12 volt bir trafo var. ben bu trafonun seconder sargısının sipir sayısını arttırırsam 18 volt gerilim alabilirmiyim. trafoyu oto akusu sarz yapımında kullanacagım. teşekkurler.

merhabalar. elektronikle hobi olarak ugrasıyorum. bir sorum olacak degerli arkadaslar. elimde 60 wattlık 12 volt bir trafo var. ben bu trafonun seconder sargısının sipir sayısını arttırırsam 18 volt gerilim alabilirmiyim. trafoyu oto akusu sarz yapımında kullanacagım. teşekkurler.
Evet alabilirsin. Guzel sararsan performans kaybıda olmaz. Sekonder yuvasina sığmama ihtimalide var. Sekonderi sayarak söküp 3/2 ile çarparsan 18 volt elde edebilirsin.

Evet alabilirsin. Guzel sararsan performans kaybıda olmaz. Sekonder yuvasina sığmama ihtimalide var. Sekonderi sayarak söküp 3/2 ile çarparsan 18 volt elde edebilirsin.
cevap için çok tesekkurler. peki ben sargıyı sokmeden ek yapıp eki izole ettkten sonra kaldıgı yerden sargıya devam etsem olur mu. bu arada 1 mm gibi bir tel kullanıldıgından sokmeden saydım sargıyı. 80 sipil var. ben uzerine 40 sipil eklemeyi dusunuyorum ama olur derseniz tabii. :))

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri