dc ac invertörlerde bilgilerimi paylaşabilirim.

AYEL

Üye
invertör devrelerinde bildiğim kadarı ile siz degerli arkadaşlara yardımcı olmak isterim sorularınızı bu başlık altında beklerim.

başarı kişinin kendine güveninden doğar.

merhaba ustam ben tam köprü baglantılı inverter yapıcam da buldugum kaynaklarda genelde bunu tristörle yapılışı anlatılmış. bana bunun mosfet veya ıgbt ile yapılısı hakkında bilgi verebilirmisin.

merhaba ustam ben tam köprü baglantılı inverter yapıcam da buldugum kaynaklarda genelde bunu tristörle yapılışı anlatılmış. bana bunun mosfet veya ıgbt ile yapılısı hakkında bilgi verebilirmisin.

örnek şemayı eklersen yardımcı olmaya çalışayım

merhaba,
12v dc girişli, 220v/1500w çıkış alabilmek için, bu invertere kaç amperlik bir akü gerekir

merhaba,
12v dc girişli, 220v/1500w çıkış alabilmek için, bu invertere kaç amperlik bir akü gerekir

merhaba arkadaşım

soruna şöyle bir örnekvererek açıklamaya çalışayım.
1500 W AMPUL 6,19 AMP çekmekte. transformatörlü invertörde uygulanan gerilim 2 x 12 volt olarakdüşünüldüğünde.

220 v / 24 :9.16 yani 220 bölü 24 : 9.16 x 6.19 : 56.70 amperlik bir akü gurubuna ihtiyaç vardır bu değerler 1 saatlik değerlerdir

not : kayıplar hariç tir ayrı hesaplanması gerekir .

umarım sorunuza cevap olmuştur.

başarılar.

üzerinde parametreleri olmayan reliance elektrik firmasına ait sürücülerim var direk plc den onlıne olup parametreleri ile akım tork referanslarını görüp değişiklik yapabiliyoruz ama cok karısık komplike bir yapıya sahip bu dc sürücüler hakkında bilgi sahibimisiniz?

üzerinde parametreleri olmayan reliance elektrik firmasına ait sürücülerim var direk plc den onlıne olup parametreleri ile akım tork referanslarını görüp değişiklik yapabiliyoruz ama cok karısık komplike bir yapıya sahip bu dc sürücüler hakkında bilgi sahibimisiniz?

özür dilerim bu konu beni aşıyor yardımcı olamadığım için üzgünüm

sorunuzu formda yeni konu açarak sorarsanız bukonuyla alakalı bilğilerini paylaşacak ustadlar olacaktır. başarılar.

merhaba
Ben Almanyada elektrotechnik okuyorum
bitirme projem hakkinda yardimlariniza ihtiyacim var..
bir wechselrichtada (dc-ac) dönüsdürücüde verim nasil ölcülür...

İnverter kaynak makinem var çıkışları 28.4 volt amperi ise 140 amperden 40 ampere kadar düşüyor potansiyometre ile. Şimdi ben bu kynak makinemin potansını en düşüğe alsam yani 40 ampere, çıkıştaki 28 volt ve 40 amperi 0-28 volt 0-40 amperlik bi ayarlanabilir güç kaynağı yapabilirmiyim. Yani çıkıştan sonra küçük bi pano içine devre yapabilirmiyim. Kaynak makinemi trafo olarak kullanabilirmiyim

cok sevinirim bu konuda bana yardimci olursan mustafa4289.Ama burdan devamli yazismak zor oluyor.eger numarami eklersen whatsap üzerinde konusalim..00491776726084

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri