DC 24V Röleyi bağlıyorum Ama kontaklar çekmiyor?

İyigeceler Forumdaki olan ve olmayan arkadaşlar Elimde Scharack marka 24V dc Röleler bulunmakta Rölenin a1 ve a2 ucuna (13-14) enerji verdiğimde açık kontakların kapatması gerekmezmi _?
Resimdeki bağlantı gibi yani ben a1 ve a2 ucuna 24V verdim ama Açık kontak çıkışlarından Röle çekmedi haliyle 24V DC motoruda çalıştıramadım ?

Röleden çekme-bırakma sesi geliyorsa sorun sizin bağlantılarınızda veya kontaklarda.

Alper arkadaşın söylediği gibi röle çekiyorsa kontak bağlantılarında yada gelen voltajda sorun olabilir.Röle çekmiyorsa bağlantı yaptığınız ayakları yeniden incelemenizi tavsiye ederim.

role 24v ac olabılır o zaman cekmıyor. tabı bazı rolelerde faklılıklar oluyor ac dc her turlu calışıyor basıma geldığı için soyluyorum ac dc voltaj etkılıyor calısmasını.

role 24v ac olabılır o zaman cekmıyor. tabı bazı rolelerde faklılıklar oluyor ac dc her turlu calışıyor basıma geldığı için soyluyorum ac dc voltaj etkılıyor calısmasını.
eğer 24v ac röle ise zaten 24v dc verdiyse bobin yanmıştır büyük ihtimal

a1 ve a2 uçlarını ohmmetre ile kontrol etmişsindir heralde.eğer bobini saglamsa o elle kontak değiştirme aparatı varya onu sök gitsin.benim 2 defa başıma geldi vinçte onu söktükten sonra takılma yapmadı.bu marka röleniydi ac 24v du benimki.bide sana tek kontak lazımsa 3 yada 4 kontaklı oluyor bu röleler bütün kontakları paralel bağla gitsin biri geçirmezse biri mutlaka geçirir.:)

İyigeceler Forumdaki olan ve olmayan arkadaşlar Elimde Scharack marka 24V dc Röleler bulunmakta Rölenin a1 ve a2 ucuna (13-14) enerji verdiğimde açık kontakların kapatması gerekmezmi _?
Resimdeki bağlantı gibi yani ben a1 ve a2 ucuna 24V verdim ama Açık kontak çıkışlarından Röle çekmedi haliyle 24V DC motoruda çalıştıramadım ?

Röleyi bağlamış olduğun soketten bobin omajlarını kontrol et bence.
Genelde röle bobin uçları 2 ve 10 olurdu.Bu rölede ise 13 ve 14.Röleyi bağlamış olduğun sokette değişiklik olmasın.

arkadaşım şekildeki rölede a1 a2 ye röleye uygun olan voltajı verdiğin zaman
11-14 / 21-24 / 31-34 nolu kontaklar kapanması lazım. röleye uyguladığın voltaj da sorun yok ise , röle bobininde ve yahut soket ayaklarında sorun vardır,başka bişey olamaz kolay gelsin

shracklarda 220 V AC bobin olanlarıda mevcut, karışmış olabilir, kumanda devrenizi, röle üzerindeki test mekanizması ile kontrol edebilirsiniz.

Arkadaşlar Yorumlarınız için Sağolun Kaç günden beri yoğunluk nedeniyle giremiyodum foruma, Sorunumu Çözdüm Ve Röle Çıkışından Bağlı bulunan konveyör Bant Motorunuda Çalıştırdım ama birde PLC'De Laddere aktarması kaldı... Sorun Şuymuş : RÖle Üzerindeki A1 - A2 Ucları farkediyo DC'de yer değiştirip RÖle Kontaklarında sorun varmış palet kontaklara geçtiğinde iletmiyordu bende paleti zımpara ile temizledim yerinede monte ettim takır takır çalışıyo Şuanda . Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim !

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri