dc şönt motor

cesuroz

Üye
DC şönt motoru yüksek güç isteyen uygulamalarda kullanabilir miyiz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet kullanabilirsiniz ama, coumpount motor daha idealdir.

Bakın, bu Megep Dökümanı'nda dc şönt motorlar, dc kompount motorlar ve dc seri motorların birbirlerine göre olan teknik özellik farklılıkları ve birbirine göre uygulanma yerlerindeki bu seçimlerinin asıl nedeni açıklanmıştır. (Sayfa 18-20 arasındadır) Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 522EE0095.pdf
    741.2 KB · Görüntüleme: 9
Bakın, bu Megep Dökümanı'nda dc şönt motorlar, dc kompount motorlar ve dc seri motorların birbirlerine göre olan teknik özellik farklılıkları ve birbirine göre uygulanma yerlerindeki bu seçimlerinin asıl nedeni açıklanmıştır. (Sayfa 18-20 arasındadır) Kolay gelsin.

Merhabalar öncelikle yardımınız için teşekkürler. Ben bu dökümana bakmıştım. Şönt motorlar için yüksek kalkınma momnetine sahip oldukları yazıyor. Fakat anlamadığım şey şönt makinenin sargı direnci yüksektir buy yüzden fazla akım çekemediklerin yüksek kalkınma monetine sahip uygulamalarda kullanılamazlar. hangisi doğru acaba?

Merhabalar öncelikle yardımınız için teşekkürler. Ben bu dökümana bakmıştım. Şönt motorlar için yüksek kalkınma momnetine sahip oldukları yazıyor. Fakat anlamadığım şey şönt makinenin sargı direnci yüksektir buy yüzden fazla akım çekemediklerin yüksek kalkınma monetine sahip uygulamalarda kullanılamazlar. hangisi doğru acaba?

Bakın bu sayfanın altında, forumda daha önce paylaşılmış konular var, umarım işinizi
görür.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/doğru-akım-Şönt-motorları-Çalışma-prensibi.4390/

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri