Datasheet Devre Sorunu

Proymax

Üye
Arkadaşlar merhaba LM2596 devresını inverting olarak kulanmak istiyorum fakat devreyi şemadaki sekilde bagladıgımda çalışmıyor bobın ucunu topraktan alıp 4 nolu bacagı dırek topraga bagladıgımdada karasız calısıyor acaba nerede hata yapıyorum yardımcı olursanız sevırım.
12.png
23.png

çok anlamam ama 2596 ile şemadaki 2576 aynı özelliklere sahip?

Arkadaşlar merhaba LM2596 devresını inverting olarak kulanmak istiyorum fakat devreyi şemadaki sekilde bagladıgımda çalışmıyor bobın ucunu topraktan alıp 4 nolu bacagı dırek topraga bagladıgımdada karasız calısıyor acaba nerede hata yapıyorum yardımcı olursanız sevırım.Ekli dosyayı görüntüle 58085Ekli dosyayı görüntüle 58086

C2 yanlis yere bağlı bu devre bu sekli ile calismaz. Dc devrede seri kondansatorler elektrik akimini iletmezler. Temel elektronik bilgisidir. Birde o toprak isareti farkli bir toprak anlayamadim. Once kondansatoru duzeltip deneyin olumsuz olursa bakariz bi caresine.

C2 yanlis yere bağlı bu devre bu sekli ile calismaz. Dc devrede seri kondansatorler elektrik akimini iletmezler. Temel elektronik bilgisidir. Birde o toprak isareti farkli bir toprak anlayamadim. Once kondansatoru duzeltip deneyin olumsuz olursa bakariz bi caresine.
c2 cırakıp dırekt olarak topraga verdım ozman sonuc bu sekılde cıkıyor -24 volt almam gerekmıyormu
aa.png

D1 seçimiiz yanlış şotki zener ile değiştirin, ayrıca kataloğundan anladığım 2576-xx ile farklı türleri var çıkış max 15v (3.3v, 5v, 12v, 15v) elde edilebilir ihtiyaç halinde tekrar göz atınız.

D1 seçimiiz yanlış şotki zener ile değiştirin, ayrıca kataloğundan anladığım 2576-xx ile farklı türleri var çıkış max 15v (3.3v, 5v, 12v, 15v) elde edilebilir ihtiyaç halinde tekrar göz atınız.
adj versiyonunu kulanıyorum onda vermesı gerekıyor poztıf olan semadkı devreyı d1 zenerı ıle kurdum calıstı aynı sekılde negatıfı kuruyorum sorun cıkıyor

Bobini aynı değerde kullnırsanız ne elde edersiniz? Ayrıca verdiğini zresimlerde 1. ve 3. pinleri kısa devre etmişsiniz kısaca pdf deki şemayı karşılaştırın birebir kopyalayın. Çok fark etmez ama C'in kond de ekleyin.

gnd ile negatif çıkış voltajı uçarı arasına gerilim bölücü 2 seri direnç bağlayın. adj ucun bu 2 direncin ortasına bağlayın.
çıkışa da bir yük bağlayın 100 ohm gibi.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri