Datasensor retroreflektif optik sensor testini doğrumu yapıyorum?

huh

Profesyonel Üye
Merhaba.
Datasensor marka iki adet çıkma optik sensor var elimde. Sağlamlık testi yapmak amacım.

Ürün kodlarından internete baktığımda reflektörlü sensor olduğunu gördüm ama kendi reflektörleri yok. Bulduğum pdf dosyalarında Retroreflektif diye bir ibare var. Buda çok parlak, yari şeffaf veya şeffaf cisimleri algılamada hassasiyet gösteren bir tip sensor demekmiş.

Optik takometrede kullandığım yapışkanlı reflektör kağıdını kullanarak iki sensorude test ettim.

Biri sorunsuz çalışıyor. S3z-pr-2-b01-pd

Yeşil ışık sürekli yanarken araya cisim girince sari renkli algılama ışığı yanıyor. Reflektör dışına ışığını tutunca iki ışık birlikte yanıyor ve reflektorun ise yaradığını buradan anlıyorum.

Diğeri ise s41-2-b-p
Sanki reflektör hic yokmuş gibi yeşil ve sari ışığı sürekli yanıyor.

Evet sensor çıkma olduğu için bozuk olma ihtimali yüksek.

Ama acaba bu retroreflektif reflektör olayı ile ilgili ikinci sensoru denemede bir hata yapıyor olabilirmiyim diye sormak istedim.

Aksi halde ikinci sensor çöp olacak.

bu datasensorlerin un bir fotoğraf unı koymanız mumkunmu acaba

Problemli olan s41 modeli.
P_20191118_132647_vHDR_On_1.jpeg
P_20191118_132715_vHDR_On_1.jpeg

Onu denememiştim.
Sonuç; beyaz uçta çalışmıyor role.

Çıkışlar algılama haline gore normal.
Takıldıgım nokta; reflektör bu tip için farklı olabilirmi noktası.
Basit bir reflektör için sensoru çöpe atmayalım.

Merhaba Ant Mühendislik San ve Tic Aş olarak Datalogic markasının TÜRKIYE mümessilliyiz.Bende müşteri yöneticisi olarak görev yapmaktayım bu bağlamda size nasıl yardımcı olabilirim?

• Beğen
Tepkiler: huh
Merhaba Ant Mühendislik San ve Tic Aş olarak Datalogic markasının TÜRKIYE mümessilliyiz.Bende müşteri yöneticisi olarak görev yapmaktayım bu bağlamda size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba.
Elimde çıkma iki adet datasensor marka optik sensor var. İkiside reflektörlü ama reflektörleri yok.

Optik takometrede kullandığım yapışkanlı yansıtma kağıdı ile iki sensorude test ettim.

Biri sorunsuz çalışıyor. S3z-pr-2-b01-pd

Diğeri ise s41-2-b-p kodlu olan. Bu çalışmadı.
Sanki reflektör hic yokmuş gibi yeşil ve sarı ışığı sürekli yanıyor.

Acaba bunun reflektörü farklı mı?
Yoksa sensor çıkma olduğu için bozuk mu?

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri