Data sheeti bulunmayan komponentler

kenwoodmax

Üye
Merhabalar ; bazı komponentlerin datashetini bulamıyorum,ne yapmalıyım.Örnek resimdeki parçanın kodu var, ne işe yarar , görevi nedir, muadili hangisidir,yardımcı olabilirmisiniz?

Ekli dosyalar

• IMG20210731230854.jpg
    IMG20210731230854.jpg
    157.3 KB · Görüntüleme: 16
Paskomya usta çok teşekkür ederim, fakat sizin verdiğiniz listede JF6aA yok ☹️
Screenshot_2021-08-05-12-29-15-27.jpg

Emeğinize sağlık ustam , çok teşekkür ederim.Özelden bilgi alma imkanım olurmu acaba sizden? Elektroniğe çok meraklıyım,öğrenmek istiyorum.
bak genç adam, ben sadece meraklı bir tamirciyim, burada benden çok daha büyük bilgileri tercrübeleri olan insanlar var. forumda konu açın bizler forum sayesinde varız. tek başına ben bir hiçim.

Emeğinize sağlık ustam , çok teşekkür ederim.Özelden bilgi alma imkanım olurmu acaba sizden? Elektroniğe çok meraklıyım,öğrenmek istiyorum.
@paskomya ustamın dediğine katılıyorum. Ayrı olarakda eklemek istedim nacizane fikrim; benim gibi forum okurları forumlarda birşeyler okuyarak, takip ederek yeni şeyler öğreniyoruz ve üstelik forumdaki konu acilma sebebi olan sorunu, bir başkası da bi zaman yaşar ise o başlık altındaki bilgilerden faydalanır, katkıda bulunur, kendi deneyimlerini paylaşır vs. Ve bazen denk gelirsin bi başlık açılmış sorun belirtilmiş sonra o soruna cevab veren bir usta çıkar der ki ben sana özelden yollayayım cevabı vs vs. Sonra sen cevabı ogrenemezsin, yani o surunun çözümünü. Bu insanlar o başlığı tek kullanımlık sanarlar ama o bir arşivdir ve her o sorunu yaşayan insan oradan faydalanır. Bu yüzden sorun yaşayanlar ve soruna çözüm uretenler özelden iletişim kurmamalı diye düşünuyorum. Hem sorun sahibi soruna yönelik daha çeşitli öneriler bulur hemde herkes faydalanır.

Son düzenleme:
Parçayı çıkarttığınız bölgenin net resmini ekler misiniz?
Biraz araştırma yapınca Richtek marka LDO regülatör çıkıyor.
https://www.richtek.com/Home/Products/Linear Regulator/Single Output Linear Regulator/RT9167RT9167A?ForceDevice=1&devicename=richtekweb&sc_lang=en

Parçayı çıkarttığınız bölgenin net resmini ekler misiniz?
Biraz araştırma yapınca Richtek marka LDO regülatör çıkıyor.
https://www.richtek.com/Home/Products/Linear Regulator/Single Output Linear Regulator/RT9167RT9167A?ForceDevice=1&devicename=richtekweb&sc_lang=en

Ekli dosyalar

• IMG20210731204948.jpg
    IMG20210731204948.jpg
    274.8 KB · Görüntüleme: 7
@paskomya ustamın dediğine katılıyorum. Ayrı olarakda eklemek istedim nacizane fikrim; benim gibi forum okurları forumlarda birşeyler okuyarak, takip ederek yeni şeyler öğreniyoruz ve üstelik forumdaki konu acilma sebebi olan sorunu, bir başkası da bi zaman yaşar ise o başlık altındaki bilgilerden faydalanır, katkıda bulunur, kendi deneyimlerini paylaşır vs. Ve bazen denk gelirsin bi başlık açılmış sorun belirtilmiş sonra o soruna cevab veren bir usta çıkar der ki ben sana özelden yollayayım cevabı vs vs. Sonra sen cevabı ogrenemezsin, yani o surunun çözümünü. Bu insanlar o başlığı tek kullanımlık sanarlar ama o bir arşivdir ve her o sorunu yaşayan insan oradan faydalanır. Bu yüzden sorun yaşayanlar ve soruna çözüm uretenler özelden iletişim kurmamalı diye düşünuyorum. Hem sorun sahibi soruna yönelik daha çeşitli öneriler bulur hemde herkes faydalanır.
haklısınız, konu açmaya devam o halde. 🖐️

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri