Darbe Anahtarı Bağlantı Şeması

yanı arkadaslar normal şebekedeki faz darbe akım anahtarının A1 ıle kontak uclarının bırıne kopru atıyoruz diğer A2 ucunada butondaN cıkan kabloyu baglıyoruz obur kontak ucuna ise lambadan cıkan kabloyu baglıyoruz butonda notr oldugu ıcın bastgmzda A2 ye notr gıtcek kontaklar kapanıp lambaya faz gndercek lamba yanacak

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yatayda ve kolonda nasıl çizeceğimizi gösterebilecek örnek bir çizim varmı acaba arkadaşlar. ?

Yatayda ve kolonda nasıl çizeceğimizi gösterebilecek örnek bir çizim varmı acaba arkadaşlar. ?

Darbe akım anahtarlı tesisatın kolon şeması olmaz,kolon şemasında gösterilmez. Proje üzerinde farklı bir sembol gösterip sembol listesinde bunu belirtmeniz yeterlidir. k_suvari rumuzlu üyenin verdiği çizim doğrudur (

Sembolü hangisi ?
Yatayda nasıl göstrericem ... Yani armatüre -panoya-liht'e nasıl gircem. Örnek bi projeniz varmı ? Bana masil atsanız incelesem google yok :))

Sembolü hangisi ?
Yatayda nasıl göstrericem ... Yani armatüre -panoya-liht'e nasıl gircem. Örnek bi projeniz varmı ? Bana masil atsanız incelesem google yok :))

Gözünüzde büyütülecek proje atacak kadar karmaşık bir gösterim yok.Panodan Armatürlere ayrı hat butonlara ayrı hat göstereceksiniz. Darbe akım anahtar çıkışında röle kontak akımını geçme durumunda kontaktör kullanılır, kontaktörde panodadır. Armatürlere burdan faz-nötr gider, butonarada 2x kablo gider. Butonlar bildiğimiz merdiven otomatiği butonudur.

Ben hala proje safhasını , özellikle tekhatta gösterimini anlamadım. Arkadaşlar biriniz çizmiştir mutlaka öyle bir proje. Yokmu elinizde :(

Ben hala proje safhasını , özellikle tekhatta gösterimini anlamadım. Arkadaşlar biriniz çizmiştir mutlaka öyle bir proje. Yokmu elinizde :(

Sn kerem_max bunun tek hatı çok hatı yok. Proje üzerinde göstereceksin sadece. Kat aydınlatma dağıtım panosuna anahtarlar için bir hat çizeceksin, aydınlatma armatürleri içinde ayrı bir hat bu kadar basit. Açık devre şeması yukarıda zaten ordan görmen lazım anahtarlar paralel bağlı olduğu için aynı yönde iki anahtar varsa tek hat girdi çıktı göstereceksin. Bunda anlamayacak kafa karışacak hiç birşey yok !

Arkadaşlar merhabalar simens marka darbe akım anahtarının bağlantı şemasını söyleyebilirmisiniz acaba teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_1167.JPG
    IMG_1167.JPG
    190.7 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_1168.JPG
    IMG_1168.JPG
    161.1 KB · Görüntüleme: 23

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595