DANFOSS Frekans konvertörleri

Danfoss FC 051 sürücüde termınallerden kontak verdırerek , harıcı röleler uzerınden hız artırma / eksıltme yapmağı düşünüyorum. Menulerde yapmam gereken parametrde değerlerınde yardımcı olurmusunuz.
Teeşekkur ederım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Danfoss FC 051 sürücüde termınallerden kontak verdırerek , harıcı röleler uzerınden hız artırma / eksıltme yapmağı düşünüyorum. Menulerde yapmam gereken parametrde değerlerınde yardımcı olurmusunuz.
Teeşekkur ederım.
Aşağıdaki videoda nasıl kullanılacağı anlatılmış. Faydalanabilirsiniz. Ben de deneyeceğim. Harici röle kullanmadan butonlarla yapılabiliyor.

Her faz ile nötr arasında gerilim olup fazlar arasında voltaj olmaması sanki frenleme fonksiyonu gibi algılıyorum.

Böyle bir özellik ( genelde vinçlerde olur ) menülerde var mı?
Sorun 3.10.0 parametresine arzu edilen frekans yüzde cinsinden girildiğinde giderildi. Cihaz fabrika ayarlarına alındığında bu parametre %0 olarak ayarlanmış olduğundan her bir faz ile nötr arasında voltaj olmasına rağmen fazlar arasında motora güç verecek kadar faz farkı olmadığından fazlar arası voltaj 10 Voltlar mertebesinde kalmakta. Aynı problemi yaşayanlar sorunu bu şekilde halledebilirler. Sorun neticede hatalı parametre girilmesinden kaynaklı imiş. Bu arada cihaz üzerindeki 24 Voltu dijital pinlere uygulama zorunluluğu olmadığını da tespit ettim. PLCnin çıkışından 24Volt alıp dijital pinleri sürdüm.

Teeşekkur ederım.
Zeybek hocam parametre listesi ektedir.
Sorun 3.10.0 parametresine arzu edilen frekans yüzde cinsinden girildiğinde giderildi. Cihaz fabrika ayarlarına alındığında bu parametre %0 olarak ayarlanmış olduğundan her bir faz ile nötr arasında voltaj olmasına rağmen fazlar arasında motora güç verecek kadar faz farkı olmadığından fazlar arası voltaj 10 Voltlar mertebesinde kalmakta. Aynı problemi yaşayanlar sorunu bu şekilde halledebilirler. Sorun neticede hatalı parametre girilmesinden kaynaklı imiş. Bu arada cihaz üzerindeki 24 Voltu dijital pinlere uygulama zorunluluğu olmadığını da tespit ettim. PLCnin çıkışından 24Volt alıp dijital pinleri sürdüm.

bolubeyi hocam 3-10,0 değeri cihazın referans kaynağı olarak yüzde cinsinden kullanabileceğiniz parametredir. Danfoss cihazlar bir referans kaynağı kullanılmıyor ise (0.10V , 4.20mA , haberleşme ) o zaman hız ayar parametresi olarak ayarlanabilir.

Ayrıca cihazın kendi 24vdc kaynağını kullandığınız gibi harici bir güç kaynağı, plc de kullanabilirsiniz. Harici kaynak kullandığınızda , harici kaynağın eksi ucunu sürücünün (20 nolu terminal ) ucuna bağlamalısınız.

Danfoss cihazlar PNP ayarlı gelir. İstenir ise NPN de ayarlanabilir

Ekli dosyalar

• FC-051 HIZ ARTIR AZALT ÇALIŞMA ŞEMASI.pdf
    537.2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
sayın @ktk_28 LCP ile parametre kopyalama ve yükleme işleminde profinet adresleri de aktarılabiliyor mu?

danfoss fc 51 sürücüm boşta iken al14 hatası veriyor alarmı görmezden nasıl gelebiliriz iptal şansımız varmıdır?

sayın @ktk_28 LCP ile parametre kopyalama ve yükleme işleminde profinet adresleri de aktarılabiliyor mu?
Ustam LCP aktarma işlemi yapıyor ama işlemini garantiye almak için MCT-10 programı kullanmanı öneririm.
danfoss fc 51 sürücüm boşta iken al14 hatası veriyor alarmı görmezden nasıl gelebiliriz iptal şansımız varmıdır?
Ustam Danfoss'larda alarm 14 hatası iptal edilemez. Boşta veriyor ise cihaza hard reset atmayı denersin. Bunun için enerjiyi kapat MENU-OK basılı tut enerji ver. 20-30sn sonra elini çek reset alacak. Bu işleminden sonra hata devam ediyor ise cihazı servise gönderirsin.

Merhaba elimde bir adet danfoss vlt sürücü mevcut. Bu sürücü üzerinde anaolog çıkış var. 0-10V çıkışı kullanarak çekilen motor akım bilgisi okuyabilir miyim? Hangi parametreleri kullanmam gerek analog çıkışı yapılandırmak için? acil yardımınız gerekli Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri