DANFOSS Frekans konvertörleri

Danfoss sürücüler ile ilgili sorularınız da sizlere yardımcı olmak isterim.
merhabalar, işletme sorumluluğunu yaptığım biri işletmede nötr toprak arası voltajı 4v ölçüyorum.75 kW lık bir damfost sürücümvar ve bu sürücü 3 defa yandı. Ayrıca bu sürücü dışında bir hız kontrol cihazım var.bu hız kontrol cihazımı çalıştırdığımda 4v, bir anda 40v lara kadar çıkıyor. Topraklamalarda ölçtüüm değerler koruma : 0,52 , işletme 0 ohm. 400kva lık direk tippi trafom var burda. sayac panosundaki baradan ölçtüğümde de 0 ohm ölçüyorum. yine bu baradan 4 v ölçüyorum. sizce bu 4 voltu nasıl 1 valta düşürürüm.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhabalar, işletme sorumluluğunu yaptığım biri işletmede nötr toprak arası voltajı 4v ölçüyorum.75 kW lık bir damfost sürücümvar ve bu sürücü 3 defa yandı. Ayrıca bu sürücü dışında bir hız kontrol cihazım var.bu hız kontrol cihazımı çalıştırdığımda 4v, bir anda 40v lara kadar çıkıyor. Topraklamalarda ölçtüüm değerler koruma : 0,52 , işletme 0 ohm. 400kva lık direk tippi trafom var burda. sayac panosundaki baradan ölçtüğümde de 0 ohm ölçüyorum. yine bu baradan 4 v ölçüyorum. sizce bu 4 voltu nasıl 1 valta düşürürüm.

Ustam cihazınız 3 defa yanmış olduğu bölüm aynı yer midir. Cihazınızın etiket bilgisi varmdır . Enerji analizörü ile hormanik seviyelerine baktınız mı? nötr harmoniğini kontrol edin. Sisteminizde nötr ile toprak ayrı olmalıdır. Sürücüye bağlı toprak hattını güçlendire bilirsiniz.

Ustam cihazınız 3 defa yanmış olduğu bölüm aynı yer midir. Cihazınızın etiket bilgisi varmdır . Enerji analizörü ile hormanik seviyelerine baktınız mı? nötr harmoniğini kontrol edin. Sisteminizde nötr ile toprak ayrı olmalıdır. Sürücüye bağlı toprak hattını güçlendire bilirsinharmoniğini ölçtürdük hiç bir sıkıntı görünmüyor. Normalde ana dağıtım panosunda nötr ile toprak barası ayrı. ADP den bu makinayı besleyen panoya gelen toprak kablosu var. Fakat granül makinasını besleyen yani sürücülerin olduğu panoda toprak barasının olduğu yerden nötr de alınmış. HIz kontrolü besleyen nötr toprak barsından alınmıs.normalde 4 v ölçütüğümde hız kontrol devreye alınca bir anda 40 v oluyor. Bu hız kontrollerde bir sıkıntı olabilir mi genel bir sorun olarak.Yani gövdeden harici bir gerrilim çıkarır mı?. nötr-toprak arası voltajım 4v bu bir sorun teşkil eder mi?, İşletme topraklamamı sıfır ohm görmem bu voltajı görmeme neden olur mu? yani 2 kazık çakıp ben bu voltajı 1 volta düşürebilir miyim?

Selamlar.
Danfoss sürücülerin parametrelerini detaylı açıklayan bir döküman bulamadım. Elinde varsa yollar mısın?
Örneğin fc 302 model manualini incelediğimde;
2-05 de 3-03 de maksimum referans olarak isimlendirilmiş. Hangi parametre ne anlamda kullanılıyor bunu öğrenmem gerekiyor.

Meaela 6-62 parametresl ölçekten bahsediyor. Ne demek oluyor?

Kısaca, Bu parametrelerin her birini detaylı öğrenebileceğim bir döküman veya kaynak lazım.

Son düzenleme:
zamzam23 arkadaş detaylı kullanma kılavuzu ektedir.

Ekli dosyalar

• FC-302 Programming Guide 8.1X.pdf
    5.4 MB · Görüntüleme: 45
Teşekkürler.

Fc-302 ile dinamik frenleme ve dirençle frenleme ile ilgili örnek parametre ayarları varsa paylaşabilir misin?

Arkadaşlar omron j1000 motor sürücüsü motoru otomatik tanıma parametrelerini kataloğ unda bulamadım ve motoru otomatik tanıtmak istiyorum bu parametrelere nasıl ulaşırım acaba şimdiden teşekür ederim

SELAMLAR FC 51 SÜRÜCÜ İÇİN HEX OLARAK MODBUS ADRESLERİNE NERDEN ULAŞABİLİRM(START STOP+REFERANS YAZMA)
Danfoss sürücüler ile ilgili sorularınız da sizlere yardımcı olmak isterim.
FC51 MODBUS ADRESLERİ NERDEN ULAŞIRIM

SELAMLAR FC 51 SÜRÜCÜ İÇİN HEX OLARAK MODBUS ADRESLERİNE NERDEN ULAŞABİLİRM(START STOP+REFERANS YAZMA)

FC51 MODBUS ADRESLERİ NERDEN ULAŞIRIM

Danfoss da hazır bir excel dokümanı bulamazsın. Okumak ve yazmak istediğin parametreyi bilmem gerekiyor. Onuda formülile yapmış. 16-30 parametresini okumak için (1630X10)-1 diyeceksin. DEC 16299 , HEX 3FAB bu şekilde kendin oluşturacaksın. Dokümanda anlatılmaktadır.

Ekli dosyalar

• DANFOSS Modbus Haberleşme ayarları.pdf
    429.7 KB · Görüntüleme: 17
  • FC51 modbus.pdf
    993.7 KB · Görüntüleme: 16
  • DanfossFC102.xls
    1.2 MB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606