DANFOSS Frekans konvertörleri

mrb elimizde35-36 klemens numaralı ek modül var bu modül ne işe yaradığını ve parametre degerlerini yollaya bilirmisiniz

VLT® 24 V DC Supply Option MCB 107 modüldür. Parametre ile işi yoktur. 3 faz vermeseniz bile bu modül girişine 24VDC gerilim verdiğinizde ekran görüntüsü gelir. Genellik ile haberleşme olan cihazlarda kullanılır. Elektrik gittiğinde haberleşme hattının kopmaması için kullanılır.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Marketing firmaları Danfoss TR nin bayilerinden alıp satıyorlar. Daha pahalıya geliyor. Yurt dışından getirilen cihazlara TR garanti verilmiyor. Bİlgilerinizee

mrb kolay gelsin elimizde hem pt1000 hemde 4-20 ma sensör var pt1000i 53 sensörü 54 referanslara girdiğimizde sadece verdiğimiz referans 1 kaynağı ile belirli ısıya geldiğinde durdura biliyoruz
sensörü kullanmamız için yani 54 ün referans sınırına geldiğinde durduramıyoruz
53 ve 54 nolu teminellerin ikisini de aynı anda kullanmak için ne yapmamız lazım ...tşk

Canmustafa arkadaş anladığım kadarıyla Pt1000 analog giriş 53 bağlayıp PID yapıyorsunuz. Analog 54 girişine hangi sensörü bağlıyorsunuz ve 54 nolu girişi ne olarak çalıştırmak istiyorsunuz.

54 nolu giriş 4-20ma sensör bağlayıp hatdaki basıncı kontrol etmek istiyorum
yani 53 pt1000 bağladım motorum aşırı ısındımı trip verip devre dışı olacak
54 4-20ma sensör bağlayıp hattdaki basıncım istediğim değere geldimi uyku moduna geçecek
veya şöyle diyeyim 53 ve 54 nolu terminalleri kullanıp farklı sensörler takıp invertörü kontrol etmek istiyorum

Canmustafa arkadaş yapmak istediğin uygulama için PT1000 bağlantısı için MCB114 kart kullanman gerekmektedir. PID ve PT1000 için parametre listesi ve bağlantı şeması ektedir. Ayrıca 2 adet dijital output kullandım.Kullanmak istersen veya başka bilgi almak istersen istediğin gibi ayarlarsın.

Ekli dosyalar

• FC-102_PID ve PT1000.pdf
    633.8 KB · Görüntüleme: 34
  • Sensor Input Option MCB 114.pdf
    856.2 KB · Görüntüleme: 24
yani harici modül kullanmadan 53 ve 54 nolu teminalleri aynı anda kullanma imkanı yokmu
53 e 4-20 ma sensör taktım motor devrini kullanıp uyku moduna geçiriyorum aynı anda 54 nolu girişede 4-20ma sensör takıp iki sensörle motorun hızını kontrol etmek istiyorum

Merhaba. Elimde vlt fc302 sürücü var. Position control yapmak istiyorum ama versiyon desteklemiyor. Sürücü üstünde 7.51 var ve 48.xx istiyor. Çözümü var mı ?

Merhaba. Elimde vlt fc302 sürücü var. Position control yapmak istiyorum ama versiyon desteklemiyor. Sürücü üstünde 7.51 var ve 48.xx istiyor. Çözümü var mı ?

Kemal arkadaş 7.51 cihazın yalın versiyonudur. 48.xx ise MCO versiyonudur. İlgili dokümanları incelemeni isterim. Ayrıca
videoda istediğin gibi bir uygulama anlatılıyor.

Ekli dosyalar

• VLT AutomationDrive FC 300 Positioning Controller.pdf
    835.1 KB · Görüntüleme: 25
  • MCO 305 Operating Instructions.pdf
    3.8 MB · Görüntüleme: 10
  • MCO 305 Command Reference Guide.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 9
  • Design Guide for Motion Control Option MCO 305.pdf
    9.2 MB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
128,126