DANFOSS Frekans konvertörleri

Merhaba Alarm 46 , Power Card Supply hatası ile ilgili bir çözüm öneriniz var mi ? .
Cihazın tamir görmesi gerekli diye biliyorum. Smps kısmı bozulmuş olabilir .
//ALARM 46, Güç kartı besleme Güç kartındaki besleme aralığın dışındadır. Başka bir neden de hasarlı ısı alıcı fanı olabilir. Güç kartında anahtar modu beslemesi (SMPS) tarafından üretilen 3 besleme vardır: • 24 V. • 5 V. • ±18 V. VLT® 24 V DC Beslemeli MCB 107 ile güç verildiğinde, yalnızca 24 V ve 5 V beslemeleri izlenir. 3 fazlı Şebeke voltajıyla güç verildiğinde, 3 besleme de izlenir. Sorun giderme • Arızalı güç kartı kontrolü yapın. • Arızalı kontrol kartı kontrolü yapın. • Arızalı seçenek kartı kontrolü yapın. • Bir 24 V DC besleme kullanılıyorsa, güç beslemesinin doğruluğunu kontrol edin. • Hasar görmüş ısı alıcı fanı için kontrol edin.//

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Cihazın tamir görmesi gerekli diye biliyorum. Smps kısmı bozulmuş olabilir .
//ALARM 46, Güç kartı besleme Güç kartındaki besleme aralığın dışındadır. Başka bir neden de hasarlı ısı alıcı fanı olabilir. Güç kartında anahtar modu beslemesi (SMPS) tarafından üretilen 3 besleme vardır: • 24 V. • 5 V. • ±18 V. VLT® 24 V DC Beslemeli MCB 107 ile güç verildiğinde, yalnızca 24 V ve 5 V beslemeleri izlenir. 3 fazlı şebeke voltajıyla güç verildiğinde, 3 besleme de izlenir. Sorun giderme • Arızalı güç kartı kontrolü yapın. • Arızalı kontrol kartı kontrolü yapın. • Arızalı seçenek kartı kontrolü yapın. • Bir 24 V DC besleme kullanılıyorsa, güç beslemesinin doğruluğunu kontrol edin. • Hasar görmüş ısı alıcı fanı için kontrol edin.//
Kullanıcı bir şey yapamaz gibi duruyor . Hasar görmüş ısı alıcı fan bildiğimiz sürücü fanı mı acaba

Merhaba Alarm 46 , Power Card Supply hatası ile ilgili bir çözüm öneriniz var mi ? .
Soğutma fanlarını besleyen kabloyu power karttan çıkartın. Hata resetleniyor ise fanlarınız bozuk olduğu için hataya geçiyordur. Fanlar sağlam ise çalışıyor mu kontrol ediniz.

Soğutma fanlarını besleyen kabloyu power karttan çıkartın. Hata resetleniyor ise fanlarınız bozuk olduğu için hataya geçiyordur. Fanlar sağlam ise çalışıyor mu kontrol ediniz.
Hocam tekrar kolay gelsin dijital input girişlerinde "coast reverse" ve "set-up select bit 0 " seçeneklerinin işlevini hangi durumda uygulamada kullanıldığını açıklayabilir misiniz . Açıklamalarını okudum ama anlamadım.

Hocam tekrar kolay gelsin dijital input girişlerinde "coast reverse" ve "set-up select bit 0 " seçeneklerinin işlevini hangi durumda uygulamada kullanıldığını açıklayabilir misiniz . Açıklamalarını okudum ama anlamadım.
coast reverse işlemi Türkçe olarak serbest duruş anlamına gelir . Coast ayarladıpınız input süreki aktif olmalıdır. Pasif yaptığınızda sürücü çıkışını boşa alır. Motor kendi ataleti ile durur.

Set-up select bit 0 işlemi ise cihazda modellerinin bulunan 2 veya 4 setup geçişi için dijital girişi ayarlamak için kullanılır.

coast reverse işlemi Türkçe olarak serbest duruş anlamına gelir . Coast ayarladıpınız input süreki aktif olmalıdır. Pasif yaptığınızda sürücü çıkışını boşa alır. Motor kendi ataleti ile durur.

Set-up select bit 0 işlemi ise cihazda modellerinin bulunan 2 veya 4 setup geçişi için dijital girişi ayarlamak için kullanılır.
Değerli bilgiler için teşekkür ederim hocam

Danfoss Advanced Active Filter AAF 007
Danfoss Gelişmiş Aktif Filtre AAF 007, benzer filtrelere kıyasla %60 daha düşük güç kayıpları ile enerji bütçenizi kurtarabilirsiniz. Hepsi tek bir üründe harmonik azaltma, güç faktörü düzeltme ve dengesizlik dengelemenin keyfini çıkarın.

Elektrik akımı şebekesindeki harmonikler, ekipman üzerinde ekstra stres oluşturan ve düzensiz performansa neden olan sistem bozuklukları oluşturur. Harmonik azaltmak için geleneksel AFE çözümleri, bir sistemdeki her sürücüye filtreler yerleştirir. Bununla birlikte, düzenleyici standartlara göre, bağımsız bir değişken hızlı sürücü seviyesinde harmonik hafifletme konusunda böyle bir talep yoktur. Yatırım, alan ve enerji maliyetlerinden tasarruf etmek için yalnızca IEEE 519 gibi standartlara uymak için gereken filtrelerin takılmasını öneriyoruz.

Gelişmiş Aktif Filtre teknolojimiz, en son düzenleme standartlarını karşılamaya devam ederken, merkezi bir filtre çözümü ile bir kurulum oluşturmayı mümkün kılar. Aktif ön uç teknolojisine dayanan geleneksel harmonik azaltmanın aksine, Gelişmiş Aktif Filtre sistemdeki harmonik bozulmayı tanımlar ve elektrik gürültüsünü iptal etmek için bir karşı akım enjekte eder. Aktif filtreler, geleneksel AFE teknolojisine göre harmonik bozulmayı azaltmak için daha kompakt bir yol sağlar - aynı zamanda işi yapmak için gereken enerjiyi yarıya indirir!

Ekli dosyalar

• Advanced Active Filter AAF 007_IG.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 2
  • Advanced_Active_Filter_AAF_007_Installation Safety.pdf
    53.6 KB · Görüntüleme: 2
  • Danfoss Advanced Active Filter AAF 007.pdf
    800.2 KB · Görüntüleme: 2
Merhaba

fc302 model sürücü ile pm motor süren bir sistemi birkaç sene önce devreye almıştım. servo motor feedback olarak resolver kullanıyor bunu da mcb103 kartı ilave ederek okudum.

şu şikayet dışında sorunsuz kullanıyorum bu sistemi;
motorun tahrik ettiği silindirde sıkışma olduğunda sürücü trip vermek yerine sadece uyarı veriyor.
bunu bir türlü trip verecek şekilde ayarlayamadım. sıkışma sırasındaı sırasında referansın 500rpm vs , actuel hızın sıfıra yakın olduğunu izliyorum ama ekrana sadece warning geliyor.

4.3 ve 4.4 parametre gruplarında değişiklik yapmamama rağmen sonuç alamadım .

2 farklı sürücünün parametrelerini aşağıda ekledim. yardımcı olursanız sevinirim.
MCT 10 V5.11 kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• G.zip
    1.9 MB · Görüntüleme: 4
Danfoss sürücüler ile ilgili sorularınız da sizlere yardımcı olmak isterim.

Danfoss Fieldbus dosyaları

Danfoss sürücülerü PC ile programlamak için http://vlt-drives.danfoss.com/products/engineering-software/software-download/mct10/ indirebilirisiniz.
Selamın aleyküm usta danfoss VLT serisi FC 302 surucumuzde Earth fault hatası ile karşılaştık. Motordan şüphelenip kontrol ettik sorun yok motor sürücü arası kabloyu değiştik sorun yok toprak hattini yeniledik ve megerle ölçüldü yine sorun yok. Sürücü dün hiç arıza yapmadı bugün 2 kez yaptı aynı toprak hatasını. Separator var üzerinde 7500 RPM durması 30 dk yi geçiyor ve çok büyük üretim aksamasına neden oluyor sizce sorun kaynağı ne olabilir ?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri