DANFOSS Frekans konvertörleri

Cevabınız için teşekkür ederim fakat kendi Operatör panelinden çalıştırıyorum sürücüyü örnek vermek gerekirse auto on tusuna basıp potansiyometreden frekansı ayarladığımda sistem çalışıyor fakat işletmede enerji gittiğinde sürücü de kapandığı için off konumuna alamıyoruz enerji tekrar geldiğinde sürücü auto on konumundan tekrar başlıyor buradaki sorun Panodan kompak şalteri kapatmadığımız sürece çok büyük güvenlik açığı ve yanısıra boşa enerji sarfiyatı...
Potansiyometre kullanmayıp sürücü üzerinden hız ayarlamak isterseniz dediğiniz işlem yapılabilir. Cihazın 18 nolu girişi parametre 5-10 değerini (8) start yerine (53) ayarlarsınız. Cihaza uzaktan start verdiğinizde sürücü hand on moduna geçer ve cihaz ekranı üzerinden hız ayarı yapabilirsiniz. Bu özellikte elektrik gidip geldiğinde cihaz OFF konumuna geçer .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba,
Danfoss 5,5 kw bir sürücüyle kablo tamburuna sarılı kabloyu her iki yönde de ayarlayabildiğimiz bir gerginlikte tutmamız gerekiyor. Boşalan , sarkan kabloyu sarma işlemi yapılacak
Uygulama saha vincinde, köprünün ayak bölümüne monte edilecek bir tambura uygulanacak.
Bu uygulama için sürücü modeli tavsiyesi ve parametre ayarları için yardım rica ediyorum.
Vinç ileri-geri hareket edecek ve tamburdaki kablo sarımı 1 ila 8 sarım arası değişecek diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Merhaba,
Danfoss 5,5 kw bir sürücüyle kablo tamburuna sarılı kabloyu her iki yönde de ayarlayabildiğimiz bir gerginlikte tutmamız gerekiyor. Boşalan , sarkan kabloyu sarma işlemi yapılacak
Uygulama saha vincinde, köprünün ayak bölümüne monte edilecek bir tambura uygulanacak.
Bu uygulama için sürücü modeli tavsiyesi ve parametre ayarları için yardım rica ediyorum.
Vinç ileri-geri hareket edecek ve tamburdaki kablo sarımı 1 ila 8 sarım arası değişecek diye düşünüyorum.
Fc302 automation veya Fc280 midi driver kullanabilir siniz

Merhaba,
Danfoss fc 280 sürücü ile vinç uygulaması yaptık sürücü çalıyor fakat salınım var. Salınımı almak için hangi parametreleri kullanmalıyım. Aynı zamanda halattaki gevşekligi algılama ve düşen yükü yakalama gibi özellikler mevcutmudur. Varsa bu özellikler hangi parametrelerdedir. mct10 üzerinden inceledim fakat bulamadım parametreleri.

Danfoss u bılememde, baska bir sürücüde şöyle uygulama yapmısdık.
Cıhaz içindekı yardımcı rölelerden birisini, (mesela) 5 hz e ayarlayın. Cıhaz bu hz e gelınce ceksın ve motor miline baglı fren bobınıne enerji veren fren bobinini açtırsın.
Yine, 5 hz de röle bıraksın dolayısıyle frende cekecekdır.

Merhaba,
Danfoss fc 280 sürücü ile vinç uygulaması yaptık sürücü çalıyor fakat salınım var. Salınımı almak için hangi parametreleri kullanmalıyım. Aynı zamanda halattaki gevşekligi algılama ve düşen yükü yakalama gibi özellikler mevcutmudur. Varsa bu özellikler hangi parametrelerdedir. mct10 üzerinden inceledim fakat bulamadım parametreleri.
Kalkış ayarları için 1-70 duruş ayarları için 1-80 kullanınız. Ayrıca 2-1 grubundan fren kıyıcı, 2-2 grubundan mekanik fren ayar yapınız. MCT10 ile daha kolay olur

Merhaba Alarm 46 , Power Card Supply hatası ile ilgili bir çözüm öneriniz var mi ? .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri