DANFOSS Frekans konvertörleri

setup 1 ve 2 değişimi bir bit adresi ile mi oluyor daha önce hiç danfoss sürücü kullanmadım kusura bakmayın
teşekkür ederim setup değişimi dökümanın altında imiş

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
evet 33 nolu terminal ile setup değişimi yapacaksınız

merhaba elimde danfos vlt2800 sürücü bulunmakta bu sürücüyü delta DVP28SV PLC ile modbus haberleştirme yapmam lazım bunun için sürücü kısmında yapmam gereken parametre ayarlarını ve modbus adreslerini paylaşırmısınız? plc rs485+ sını sürücü üzerinde 68 plc rs485- yi sürücü üzerinde 69 numaralı sokete mi bağlıyoruz.?
sürücü kodunu ekte paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-11-24 at 17.36.29.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-24 at 17.36.29.jpeg
    160 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
emreg52 arkadaş ekteki dokuman işinizi görecektir.

Ekli dosyalar

• VLT 2800 modbus.pdf
    613.1 KB · Görüntüleme: 9
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bu pdf e internet üzerinde ulaştım ancak pdf belirtilen 561 parametresine benim elimdeki sürücüde 1-2-3 olarak girilmemekte 0-1-2 olarak girilmektedir. parametre içeriğinde farklılık bulunmaktadır. kaç gündür uğraştığım halde plc ile bir bağlantı gerçekleştiremedim farklı bir yolu veya farklı bir pdf varsa paylaşırmısınız?

561 parametresini 2 modbus seçmeniz gerekiyor. Cihaza bağlanmak için ücretsiz MCT10 programı indiriniz.

Ekli dosyalar

• 561 parametresi.JPG
    561 parametresi.JPG
    22.3 KB · Görüntüleme: 17
Merhaba haberleşme işini hallettim ancak bu sürücü ile alakalı bir sorum daha olacaktı bu sürücü tork kontrol modunda bir ürün sarma işlemi yaparken gergiye geldiği anda frekansı ürün zarar görmeyecek şekilde sürücü kendisi ayarlamasını istiyorum.

VLT 2800 serisinde tork kontrol modu yoktur. Hız ve proses modu var. Açık çevrim veya kapalı çevrim tork kontrol istiyorsanız FC280 veya 302 modellerini kullanmanız gerekiyor.

Merhaba
Ben fc 302 sürücü ile iki farklı motor uygulaması yapmak istiyorum.
1.motor 185kw, 323A, 1485 rpm, 50hz, 400v
2.motor 90kw ve 141A,1755rpm,60hz,440v
1.motor belli bir süre kullanıldıktan sonra sökülüp 2. motor bağlanacak belki daha sonra tekrar 1. motor
bağlanabilir.
Motor kontrolü uzaktan ve hız ayarı pot. ile yapılmakta.
0-1* parametre grubu ile kolay değişim yapabilirmiyim ve nasıl yaparım şimdiden teşekkür ederim.

Setup değiştireceksiniz. Parametre 0-10
İlk Önce Parametreyi 1 yapın ve SETUP1 ayarlarını giriniz.
Daha sonra parametreyi 2 yapın SETUP2 ayarını girin .En son olarak parametreyi 9 yapınız.
İnputlardan hangisini kullanmak istiyorsanız. O input değerini her iki setup da ise (23 Set-up select bit 0 ) olarak ayarlayınız. Seçeceğiniz input sizin motor seçiminiz olacaktır. Parametre 1-2x grubundan ise motor etiket değerlerini değiştiriniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri