DANFOSS Frekans konvertörleri

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM "MODBUS HABERLEŞME AYARLARI"DOSYASI İŞİMİ ÇÖZDÜ

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hocam merhaba
Makinamızda resolver geribeslemeli servo motorlar mevcut.
bunların suruculeri cok sorun yaratıyor, değiştirmek istiyorum.
biraz araştırmadan sonra FC302 modellerin MCB 103 opsiyon kartı takılarak servo motoru sürebildiğini okudum.
Bu konuda bilgilendirirmisiniz.
Teşekkürler

Hocam merhaba
Makinamızda resolver geribeslemeli servo motorlar mevcut.
bunların suruculeri cok sorun yaratıyor, değiştirmek istiyorum.
biraz araştırmadan sonra FC302 modellerin MCB 103 opsiyon kartı takılarak servo motoru sürebildiğini okudum.
Bu konuda bilgilendirirmisiniz.
Teşekkürler

Apaçi arkadaş Danfoss AC sürücüler ( Fc302 automation driver ) servo motor sürmez . Servo motor hassasiyetine yakın olan PM ve Senkron motor sürerler. Bu motorları sürerken encoder, resolver gibi ürünler ile motordan geri dönüşüm bilgisi alırlar. Ayrıca daha kapsamlı olarak MCO305( motion control ) kartı kullanırlar. Sendeki cihazda hangi özellik var bilmek gerekiyor.

Ekli dosyalar

• FC-302 Programming Guide 8.33.pdf
    6 MB · Görüntüleme: 6
  • Motor Tipleri.JPG
    Motor Tipleri.JPG
    50.1 KB · Görüntüleme: 23
  • Resolver Option MCB 103.pdf
    172.7 KB · Görüntüleme: 5
Apaçi arkadaş Danfoss AC sürücüler ( Fc302 automation driver ) servo motor sürmez . Servo motor hassasiyetine yakın olan PM ve Senkron motor sürerler. Bu motorları sürerken encoder, resolver gibi ürünler ile motordan geri dönüşüm bilgisi alırlar. Ayrıca daha kapsamlı olarak MCO305( motion control ) kartı kullanırlar. Sendeki cihazda hangi özellik var bilmek gerekiyor.

Etiketi şu
Umarım uygundur .

58971

Apaçi arkadaş bunlar Danfoss ürünü değildir.

Evet
Bu motoru FC302 İle sürmek istiyorum sadece

Selamlar,
Danfoss vlt serisi sürücünüz var. 18 numaralı digital input sola start olarak ayarlanmışken 19 numaralı digital inputu ters yön sağa dönecek şekilde ayarladım. Referans potansiyometre ile bağlı. (50,53 ve 55 uçları)

Referans varken 18 nolu inputa start sinyali verdiğimde motor bir yöne dönüyor. Sorun yok.
Fakat,
Referans varken, 18 nolu uca gnd, 19 nolu uca start verdiğimde motor diğer yöne dönmüyor. Hatta olduğu yerde fren yapıyor. Sebebi ne olabilir sizce? Bunu ayarlayabileceğim bir parametresi mi var? Çift yöne çalışmasına izin veren bir parametre mi mevcut?

4-10 Motor Speed Direction [2] Both directions yapmanız gerekiyor.
5-11 Terminal 19 Digital Input [11] Start reversing yapmanız gerekiyor.

Bu ayarları yapınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri