DALGIÇ MI YOKSA ELEKTİRİK MOTURUYLA SANRUFUJMU?

bekiro42

Üye
Selam arkadaşlar...135 mtre derınlıkte bır kuyudan mıllı pompayla sulama yapılacak...elımde 5 lık 135 mt uzunlugunda mıllı pompa ve 55 kw lık gamak marka motor mevcut...tarla 400 mt*500 mt ebatında...kuyu tarlanın tam ortasında. Yagmurlama fıskıyelerini 500 mt uzunlugu olan tarafa döşeyecem.(3 luk boruyla) 400 mt olan tarafada pompa çıkısı 5 lik plastık boruyu döşeyecem ....tarla düz sayılır 1 mtre felan kot farkı var kuyu ile...bu şekilde bu 55 kw lık motor bana yeterlımı? Yani 15 metreye 1 fıskıye taksam 35-40 fıskıyeyi çevirirmi? ( kuyuda su yeterlı kadar var,Pompa 135 mtreye kurulacak dinamik seviye bu) yoksa elımdekı bu pompayı ve motoru atıp dalgıçmı alayım? Tavsiyelerinizi bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
dik milli kac kadame etiket deyerleri mevcutmu bunları bilmek gerekli ama imkanın varsa dikmillinin borularını kullan dalgıc yap derim motor aksamını satar dalgıca ilave edersin.

135 metre mili pompa görmedim ama 4 metrelik kulanıyorduk çok mekanik arıza veriyordu onun yerine dalgıç pompa kulandım iki senedir
hiç bir sorun yaşamadım. bence dalgıç pompa kulan. forumda dalgıç pompa diye ara çok konu var.

kaç hp lik dalgıç atayım?

kac ton su istiyosun maksimum kac fiskiye calıstıracaksın damlama yapıcakmısın.

su 50-55 fiskiyelik olsa yeter...25 lt/sn lik debi olucak yani....damlama yapmayacam ...yağmurlama yapacam

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri