Dalgıç pompayı inverter kaldırmıyor. Çözüm önerisi ?

general42

Üye
Merhabalar 50 metre derinlikte 2 beygir 1.5 kw impo marka dalgic pompa var.
3000 watt tam sinus inverter (150 amper full dolu aküye bağlı) dalgıç pompa çalıştığı anda kapanıyor. Ayni inverter tam boy buzdolabini saatlerce çalıştırabiliyor. Dalgıçlar çalıştığı anda çok yük çekiyormuş bunun için ara devre elemanı çözüm olur mu ? Aksa'nın 5500 modeli (5.5 kva) bunu alacağız yeterli olur mu ?
Jeneratör yerine daha uygun yöntem var mı sormak istedim. Bu arada 2.2 kw jeneratör de var ama cok aşırı zorlanıyor büyük ihtimal de ceviremiyordur pompayı.

İnternette soft starter, sürücü vs. bunları gördüm ama anlayamadım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
nvertör ıle zor işniz. Pompa 1500 watt, buzdolabı 150 watt. Deneme yapacaksan, popma cıkısınada vana var ıse, kapat öyle yol veri yavas yavaş aç.

nvertör ıle zor işniz. Pompa 1500 watt, buzdolabı 150 watt. Deneme yapacaksan, popma cıkısınada vana var ıse, kapat öyle yol veri yavas yavaş aç.
Vanayi kapatınca neyi denemiş olacağım hocam ? Bir de ben buzdolaplari kalkışta 1500 watt falan çekiyor diye biliyorum ama son model buzdolabı değil tabi ki.

Bir de kalkış kondansatöru hakkinda bilginiz var mi ?

Vana kapalı olunca popmpa daha az akım çeker. Dolayısuıla belkı ınvertör kalkıskış akımını karsılıyabilir dıye düşündüm. Kesin çözüm değil, istersen dene.

iyi akşamlar
motor monofaz mı ?
vana işini çözmeyecek cünkü tam güçte yine güç yetersiz gelecek
1.5kw 2 motor var demişsiniz. 3000w yapar invertör de 3000w demişsiniz .
sürücü ile max güçün altında çalıştırarak deneye bilirsiniz ama pompanın min kaç devirde su bastıgıda önemli
istedegi devire ulamaşamayıp sadece dönüp su basmaya bilir.

iyi akşamlar
motor monofaz mı ?
vana işini çözmeyecek cünkü tam güçte yine güç yetersiz gelecek
1.5kw 2 motor var demişsiniz. 3000w yapar invertör de 3000w demişsiniz .
sürücü ile max güçün altında çalıştırarak deneye bilirsiniz ama pompanın min kaç devirde su bastıgıda önemli
istedegi devire ulamaşamayıp sadece dönüp su basmaya bilir.
Motor 220 volt yani monofaz demek oluyor herhalde. 2 beygir yazıyor ana mesajda 2 motor yazmiyor yanlış yazdiysam göremedim şu an kusura bakmayin. 2 beygir 1.5 kw dalgıç pompa.
Bu start kondansatöru olayini ogrendim bizde de takiliymis ona ragmen yetmiyor 3 kw invertor.
Aksa aap5500 modelini alacağız galiba.
İnverter de sağlam çünkü 2500 watt elektrikli süpürgeyi çalıştırıyor

iyi akşamlar
söyle bir durum var 220v start kondansatörlü motorlarda firma ile görüşmeniz gerekiyor sürücü baglamaya uyumlumu diye ve monofaz giriş monofaz cıkış sürücü olarak g110 kullana bilirsiniz.
ve motor ilk kalkışta yüksek akım cektigi için inverteri hataya düşürüp kapatıyor alabilir
pens ampermetre ile anlık cektigi akımı ölçmelisiniz.

iyi akşamlar
söyle bir durum var 220v start kondansatörlü motorlarda firma ile görüşmeniz gerekiyor sürücü baglamaya uyumlumu diye ve monofaz giriş monofaz cıkış sürücü olarak g110 kullana bilirsiniz.
ve motor ilk kalkışta yüksek akım cektigi için inverteri hataya düşürüp kapatıyor alabilir
pens ampermetre ile anlık cektigi akımı ölçmelisiniz.
Kalkistaki yüksek akım çekmesini önleme işini kondansatör / kapasitör görmüyor mu ?
Sürücü bağlama dediginiz baska devre elemani mi ? Motorun gücünü de dusuremeyiz bu sefer de su basamayacak :/

Kalkistaki yüksek akım çekmesini önleme işini kondansatör / kapasitör görmüyor mu ?
Sürücü bağlama dediginiz baska devre elemani mi ? Motorun gücünü de dusuremeyiz bu sefer de su basamayacak :/
150 amper akü ile o pompa çalışmaz zaten.
300 amper deneyin.
1.800 watt akü full dolu iken.
1.500 watt sürekli akım çeken pompa.
bir kaç dakika belki çalışır.

Forum istatistikleri

Konular
128,107
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular