Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

12 ınc X 2.54 = 30.48 mm. yuvarlak hesap, ınc karsılıgı, santımetre olarak boru capıdır.
310 degıl, 31 cm olacak.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
DALGIÇ POMPA açık kapalı diye tabir ettiğimiz sondaj borularının AÇIK kısmında’mı çalışmalı kapalı kısmında’mı...

Selamlar arkadaşlar ben bir derin kuyu temiz su pompası (dalgıç pompa) imalatçısıyım. Firmamın adını burda vermemin yersiz olacağını düşünüyorum. Dalgıçlar hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyii burada bana sorabilirsiniz bende elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım
Rotor stator ihtiyaciniz olursa imalatci firmayim yardimci olabilirim

Kumanda

Sayın öztürk 38 ! Dalgıç pompalar 365 gün 24 saat çalışabilirmi. Sizden bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Bende 2 adet 5,5 kw. italyan malı pompa var. Kumanda panosuna timer koydum, 45 dakika çalışıyor, 15 dakika dinleniyor. Böyle bir şeye ihtiyaç varmı, yoksa sürekli çalışabilirmi?
Sayın şef sizin pompanın tipini bilmiyorum ama ben domak marka dalgıç pompayı yaklaşık 4 ay 7 gün 24 saat süreli çalıştırdım hiç bir sorun yaşamadım. Yeter ki susuz kalmasın.

Selamlar Arkadaşlar,
124 m derinliğinde ki bir sondaj kuyusu için dalgıç motor sağlıklı olarak maksimum kaç metre derinliğe koyulması uygun olur? Su 80 metrelerden çıkıyor ve su miktarı zayıf. Bundan dolayı koyabileceğimiz en derin noktaya koymak istiyoruz. 2 HP gücünde Pedrollo 4pd/2 motor koyulacak.
Teşekkürler.

Kuyuda çökme riski yok ise 120 metreye koyabilirsiniz .Pompanın basma yüksekliği de önemli tabii.

Kuyuda çökme riski yok ise 120 metreye koyabilirsiniz .Pompanın basma yüksekliği de önemli tabii.
Teşekkürler yanıt için.

Herhangi bir kuyuya dalgıç bırakılacak ise kuyu dibinden en az 4 metre yukarıya bırakmak gerekir diye anlıyorum. Kuyu dibine daha az mesafe bırakılırsa etkisi ne olur? Teşekkürler.

Kuyunun tabanına yakın olması pompanın kum toprak vs. çekmesine sebep olabileceğinden tabana çok yakın yapmamakta fayda var.Zaten 80 metrede su çıkıyor demişsiniz.Tüketiminiz ne kadar bilmiyorum ama kuyuda yeterince su var gibi gözüküyor.Su rezervi az ise biraz daha indirebilirsiniz.

Kuyunun tabanına yakın olması pompanın kum toprak vs. çekmesine sebep olabileceğinden tabana çok yakın yapmamakta fayda var.Zaten 80 metrede su çıkıyor demişsiniz.Tüketiminiz ne kadar bilmiyorum ama kuyuda yeterince su var gibi gözüküyor.Su rezervi az ise biraz daha indirebilirsiniz.
Su zayıf olduğu için olabildiğince indirmek istiyorum. Teşekkürler yanıt için. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri