Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Seviye rölesi var. Suyun olup olmadığına göre 0/1 yön veren. Çok da pahalı bir şeyle değil. Onu kullanabilirsin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar, bende derin kuyu kazdırdım... 120-130 metre derinlikten sonra sorunsuz şu çıktı; ben kuyuyu yine de 190 metre derin kazdırdım... arazi 60 dekar; meyve ağacı dikeceğim ve damlama sulama sistemi kurdurtacağım.

Bu kuyuya benim ne gibi pompa ve motor almam en uygunu olur? fiyat performans açısından hangi pompa ve motor ve diğer ekipmanları önerirsiniz? marka model olarak belirtirseniz, tek tek fiyat araştırması yapmak istiyorum.

1-kuyunun derinliği = 190 metre
2-statİk ve dinamik su seviyeleri = ne demek bilmiyorum
3-suyun basilacağı en son nokta ile kuyu arasindaki mesafe = tahmini 250-300 metre
4-arazinin kot farki = arazi düz, egim yok denecek kadar
5-istenilen su miktarı Lt/sn(cinsinden) = 1500 meyve agacini sulayacak

Teşekkürler...

Son düzenleme:
ALARKO satıcılarından yardım isteyip,onlardan seçin.Ne kadar suya ihtiyacınız olduğunuda karar vermiş olmanız gerekir.Pompayı seçecek olan,1500 ağaca ne kadar du gideceğini bilmiyor olabilir.

Son düzenleme:
Bu büyüklükte bir arazi için ziraat mühendisinden yada tarımla ilgilenen kişilerden profesyonel destek almanız gerekir. Su tüketimi, sulama şekli, su ihtiyacı gibi konuları belirledikten sonra teknik konularda buraya yazarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Dogru, damlama sulamamı, salma sulamamı yapacaksınız. Verdıgınız mıktara göre, 54 ton su elde etmek ıstıyorsunuz. Ihtıyacaınızı karsılayacakmı , fazlamı, basdan bır daha ögrenın.

Herkese iyi günler 1.5 kw 220v dalgıç pompa aldım amper 11 yazıyor bunu çalıştırmak icin panoda olmasi gereken parcalar konusunda yardimci olursaniz sevinirim .(kondansator, termik,kontaktor)

elektrikli araba motoru
200 kw lık bir sanayi motoru 1 ton ağırlıkta. 270 kw güç üreten tesla motoru 30 kg ağırlıkta.bu nasıl mümkün oluyor.tam bu konuyla alakalı forum başlığı bulamadım.

Arkadaşlar, bende derin kuyu kazdırdım... 120-130 metre derinlikten sonra sorunsuz şu çıktı; ben kuyuyu yine de 190 metre derin kazdırdım... arazi 60 dekar; meyve ağacı dikeceğim ve damlama sulama sistemi kurdurtacağım.

Bu kuyuya benim ne gibi pompa ve motor almam en uygunu olur? fiyat performans açısından hangi pompa ve motor ve diğer ekipmanları önerirsiniz? marka model olarak belirtirseniz, tek tek fiyat araştırması yapmak istiyorum.

3-suyun basilacağı en son nokta ile kuyu arasindaki mesafe = tahmini 250-300 metre

Teşekkürler...

Dinamik seviye pompa çalışırken kuyudaki su seviyesini (metre olarak ), statik seviye ise pompa çalışmadığı zamandaki su seviyesini ifade eder. Pompadan sonraki 250 300 mtlik kısmı büyük çapta en azından pompa kolon borusu çapında boru kullanırsan sürtünme kayıpları az olacağı için mekanik verim düşmez. Toprağın yapısına göre su ihtiyacın değişir. Su miktarını sen kendin belirlemen gerekir. En azından çevrende kim ne kadar su veriyor ona bir bak sana fikir verir.

Teşekkürler...
ne ağacı dikeceksiniz bu ağacın su ihtiyacı be kadar bunu zirai makalelerden öğrenin. daha sonra nasıl bir sistem kuracaksınız bunu belirlemeniz lazım. maddi gücünüz vardır büyük bir sistem kurarsınız 1500 ağacı aynı anda sular geçersiniz veya ufak bir sistemle günde 15 20 ağaç sulayıp bir hafta 10 yünde bir tur dönmüş olursunuz. bunun gibi birçok etken göz önünde bulundurarak birazda maddi gücünüz çerçevesinde düşünmelisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri