Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Normal motorların klemens bağlantısı ile dalgıç pompa motorlarının sarımlarının farklı olduğunu duydum. Şöyleki normal motorların bağlantısını yaparken ustalar, önce U V W uçlarını bağlıyor sonra enerji verip X Y Z uçlarını tespit ediyor. Dalgıçta bu işlemi yaparken normal motorların tersi bir uygulama yapmak gerektiğini duydum fakat nedenini anlamadım. Bu motorların iç bağlantılarında ki farklılık nedir acaba? Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varsa ve açıklarsa çok memnun olurum. Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
öyle birşey yok yine aynı şekilde uclar çıkartılır ve pompa çalıştırılır, dönüş yönü ozaman bulunur

slm ben dalgıç pompalarının hidrofor olarak çalışmalarına sıcak bakmıyorum hele bu 7.5 kw sa ki eğer yapılırsada genleşme tankının en az 500lt olması lazım aksi halde aşırı dur kaltan dolayı pompa zarar görür dalgıç pompalar uzun milli olduğu için ne kadar az dur kalk yaparlarsa o kadar uzun ömürlü olurlar kanımca ;)hifroforla ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim

öztürk (zühtü)bey siz bana monofaze trifaze motorların termik manyetik ve kondansatör hesabların gönderecektiniz 1 defa cargoda kayıp oldu tekrar gönderdinizmi yoksa adresim unutunuz

selam orhan arkadaşım biliyorsun dalgıç pompa sarımı bobinajdan farklıdır sarılan tellerin kesinlikle hasar almamaları lazım çok dikkat isteyen bir iş normal bobinaj yaparken hasar alan telleri lak ve sertleştiricilerle izole edebiliriz ama dalgıç pompada bu yapılmaz ayrıca ince kesitli telleri ve ağzı açık ankuşlu olan dalgıç pompaları kalıp sarımı ile sarılır ankuş ağzı dar olanlar ise tek tek spir olarak sarılır sipir sayısı örnek veriyorum dalgıcı 40 sipirle sarmamız lazım dolayısıyla burada dalgıç pompanın uzunluguna göre 80 boy ölçü almamız gerek bu da 40 sipiri bize yarım veya bir metre fire vererek bulmuş oluruz

ozturk38 ' Alıntı:
Pompa SeÇerken Bİzİm İÇİn En Önemlİ Krİter
1-kuyunun DerİnlİĞİ
2-statİk Ve Dİnamİk Su Sevİyelerİ
3-suyun BasilacaĞi En Son Nokta İle Kuyu Arasindakİ Mesafe
4-arazİnİn Kot Farki
5-İstenİlen Su Mİktarİ Lt/sn(cİnsİnden)
bunlar Belİrlendİkten Sonra Surtunme Kayiplarida Belİrlenİp Toplam Hm İ Buluruz Buna GÖre En Uygun Pompa Tİpİnİ Ve Motor GÜcÜnÜ Secerİz

Yukarıdaki ;
"2-statİk Ve Dİnamİk Su Sevİyelerİ"
nasıl tanımlanmaktadır? İzah edebilecek arkadaş varsa sevinirim, çünkü bu kavramlara mesleki olarak yabancıyım.

selam sondaj 80m pompa 30m ye indirilmiş motor 22 kw 30 hp ben mu pompanın hız konturolünü sürücü ile yapabilirmiyim direk olarak sürücüyü bağladığımda istediğim hızda çalıştırıp debi ve basınca ulaşabilirmiyim

Selam arkadaŞlar yildiz ÜÇgen yada dİrek kumanda panosunda dalgiÇ motorlarin gÜÇlerİne gÖre kontaktÖr, termİk role, ve sİgorta, kondansatÖr ve kontaktÖrÜ seÇİmİ ve kumanda panosu gÜÇ devresİnde kullanilacak kablo kesİtİlerİnİ gÖsteren bİr malzeme seÇİm Şemasi olan var mi elİnde

Yeni yaptırdığımız 210 metrelik bir kuyuda şöyle bir sorunla karşılaştık:
50 KWlık dalgıç pompa ile 40 metre derinlikten 15 gündür su basıyor idik. Su seviyesi yüzeyden 6 metrede, pompa çalışırken 7 metreye düşüyor. Bugün kuyuyu çalıştırdığımızda hiç su alamadık, halbuki 5-6 saat önce kuyu nizami bi şekilde çalışır haldeydi. Bunun üzerine pompayı çıkardık.

-Kuyu başındaki çek valf çamurla dolmuş, dalgıç pompanın fanları temiz görünüyor
-Kuyunun içinden kabarcıklar geliyor, insan kulağıyla algılanabilen bir fokurdama sesi var
-Su seviyesi yüzeyden yine 6 metre bi değişme yok
veriler bunlar.

Pompacıyı aradık kuyunuzda gaz var pompanın fanları delinmesi lazımdedi.

Soru: Sizce sorun ne olabilir, hiç bir kuyuda gaz olduğuna rastladınız mı, fanları deldirmek ne gibi bir çözüm olabilir

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri