Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Normalde 4.5-5 Amper akım çekmesi gerekir. Eğer kullandığınız inverter tam sinüs değilse ve kablo kesiti uygun değilse akım artabilir.

Saygılar....
Merhaba,
İnverter tam sinüs ondan emimim ama kablo kesitini tam bilemiyorum

Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1650 Watt/ 220 volt = 7.5 amper akım çekmesi gerek, demekki pompa full yükde görünüyor.Kuyunuz 15 mt. ama kuyudan sonra ne kadar yuksege basıyor, onuda hesaplarmısınız. Bırde varsa, pompanın dıyagramına bakınız.

Merhaba,

Kuyu derinliği 15 m, 10 metre yükseğe basıyoruz ama hiç yükseğe (depoya) basmadan suyu doğrudan dışarıya verdiğimizde de sonuç değişmedi.

Teşekkürler

Başdaki, 0.75 kw .gözümden kaçmış, aceli,ciliğin ve açlığın sebebi olmalı.Evet 7.2 amper cekıyorsa karşılığı 1.65 kw. eder.
Motor ısınmaz kolay kolay su içinde sonucda, borudan attıgı akıttığı su ve basma yüksekliği önemlı.Ölçmeyı nasıl bır ampermetre ıle yaptıgınızda önemli.

Merhaba sayın forum sakinleri;
Pompa Seçimi için yardım istiyorum.
1-kuyunun derinliği : 40 m
2-statİk ve dinamik su seviyeleri : su seviyesi 25 m den aşağı düşmüyor.
3-suyun basilacağı en son nokta ile kuyu arasindaki mesafe : 500 m
4-arazinin kot farki : 2 m
5-istenilen su miktarı : tarımsal sulama için :
SPRİNK 3/4'' - 20 adet yağmurlama tabancası kullanıyoruz http://www.babilsulama.com/urun/yagmurlama-sulama-sprink-34-aci-ayarsiz/3610

marka, beygir, kademe hatta fiyat belirtebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Merhaba sayın forum sakinleri;
Pompa Seçimi için yardım istiyorum.
1-kuyunun derinliği : 40 m
2-statİk ve dinamik su seviyeleri : su seviyesi 25 m den aşağı düşmüyor.
3-suyun basilacağı en son nokta ile kuyu arasindaki mesafe : 500 m
4-arazinin kot farki : 2 m
5-istenilen su miktarı : tarımsal sulama için :
SPRİNK 3/4'' - 20 adet yağmurlama tabancası kullanıyoruz http://www.babilsulama.com/urun/yagmurlama-sulama-sprink-34-aci-ayarsiz/3610

marka, beygir, kademe hatta fiyat belirtebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Konya dan selamlar,

İmal ettiğim dalgıç pompalardan önerebileceğim aşağıdaki Hm/Q değerleri listelenen 15 HP, 6 kademeli sarı fanlı, çıkış 3" olan pompa var.

Hm Q lt/sn

40 - 17,5
52 - 15
65 - 12
70 - 10

Son düzenleme:
iyi günler şu adresteki http://www.pompahidroformarket.com/...for-icin-10-HP-motor-gucune-kadar,PR-415.html panodan 2 adet alınıp 2 dalgıç motoru çalıştırmam istendi fakat bir bağlantı şeması yok dış kapagındaki şema ile içerisindeki klemens yerleride farklı mesela dışında elektrotlar solda görünüyor amaiçinde kuyu elektrotları solda ve bende panocu olmadıgımdan dolayı 2 elektrot alarak çalıştırmaya çalıştım fakat 2 elektrotta suda olmadan çalışmıyor kıssacası alt ve üst seviye diye birşeyi başaramadım aldıgım elektrotlarmı yanlış benmi yanlışım bilemedim . panonun imalatcısınada ulaşamadım sizin yardımınız olaçagını düşündüm bir ikinci sorun ise 2 pompam var biri yedek ve bu anlamda panolarında birbiri ile haberleşmesi gerektigini düşünüyorum zira bir motor arızaya geçtiginde digeri nasıl devreye gireçek yardım ederseniz sevinirim iyi günler .

selamlar
bir köyün içme suyunu depoya basan bir dalgıç pompanın ucuna bir şamandıra sistemi kurup su dolduğunda şamandıra kapanacak motor akımı düşecek akım kontrolu ile motor uygun bir süre durdurulacak böyle bir sistem nasıl yapabilirim

En basiti,depoya şamandra ( suyu kapatacak tip ),pompanın olduğu yere prosestat.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri