Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

rainman_737 ' Alıntı:
öztürk 38 arkadasim mümkünse size bir sorum olcak .

yıldız ücgen calısan dalgıç pompaları bir nevi hidrafor olarak kullanabilirmiyiz .

çıkış basıncını 3 - 5 bar arasında sabit tutabilirmiyiz

bir basınç şalteri kullanarak istediğiniz sınırlar arasında hidrofor gibi kullanabilirsiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selam Can2121 75 Kw Lik Bİr DalgiÇ YaklaŞik 40 Kwar Reaktİf GÜÇ Çeker, Ben Genellİkle 20 Kwar 'lik KondansatÖr Önerİyorum Soranlara. Şuan DalgiÇ SektÖrÜnde ÇaliŞiyorum Selamlar.

Sayın öztürk 38 ! Dalgıç pompalar 365 gün 24 saat çalışabilirmi. Sizden bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Bende 2 adet 5,5 kw. italyan malı pompa var. Kumanda panosuna timer koydum, 45 dakika çalışıyor, 15 dakika dinleniyor. Böyle bir şeye ihtiyaç varmı, yoksa sürekli çalışabilirmi?

ŞEF arkadasim egerki suyunuzda, kuyunuzda ve elektiriginizde bir problem yoksa 365 gun 24 saat hic durdurmadan calısabilir,
1 - Suyunuz: biliyosunuzki bunlar tatlı su pompaları icerisinde hic bir selikde silt, kum, olmuyacak asit olmayacak
2- Kuyunuz ; su tatlı suysa eger duzgun bir kuyu çalısması ve temizlenmesi ile silti ve mil celikmesi zaten engellenir iyi bir inkişaf yapılması lazım.
3- Elektrik: kesinlikle iyi bir enerji hattınızın ve elemanlarının olması lazım enerjinin düsöesi yukselmesi istenmeyen durumdur.
bu üc maddeyi saglaya biliyosanız hic korkmadan durdurmadan calıstırabilirsiniz

birde dalgıcpompalarla ugrasıyosunuz madem şu linki bi inceleyin

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/dalgıç-pompa-hm-hesabı-muhteşem-ve-full.1347/

ve ordaki submersiblepumps nikli arkadas bu konularda benden daha tecrubeli zaten kendisi dalgıç pompa imalatcısı saygılar.....

ozturk 38 arkadaşım ! verdiğin bilgiler için teşekkürler. Bizim kuyular temiz su kuyuları. Hem de ne temiz. Mübarek hamidiye suyu gibi. Bütün site kullanıyor.Elektrik sorunu hiç yok, fazlar arası tam 380 v. Kum, mil yok denecek kadar. Demek oluyorki bundan sonra devamlı çalışması gerekiyor. Tekrar teşekkürlerimi sunarım. HOŞÇAKAL

slm ben elektrik motorları sarıyorum .bana dalgıç pompa sarmamda yardımcı olabilirmisin.teşekkürler

o konu burda yzamakla olmaz biyerde tecrube etmen lazım

abi kot nedır

dalgıç motoru imatcıları niye 2-3 metre yapar anlamadım,sondoj yapan motoru 50-120 mt ye kadar indirmeden önce kabloyu klemensiz ve eriyen batn ile ekliyor,belili bir zaman sonra kaçak akım rölesi atıyor veya motor yanıyor.peki bu işin masrafı kime gidiyor dersiniz.kabloyu kısa yapan imalcılara mı ?,yanlış ek yapan sontajcılaramı ? buların hiç biri sorumluluk yüklenmiyor. Ben bir elektrik mühendisi olarak diyorum ki: BUNLARIN HİÇ BİRİNE YEMEYELİM baştan sözleşmeye ona göre yaptıralım. Söktürelim
kabul etmeyelim. BEN SÖKTÜRÜYORUM.

slm. kot: yer zemini ile suyun basıldığı mesafe arasındaki dik yükseklik.

kıymetli meslektaşım, biz dalgıç motopomp imal ediyoruz ve şimdiye kadar ekten dolayı bir arıza gelmedi, demekki bu işi yanlış yapanlar varmış, ekleri kendimiz yaptırıyoruz belkide o yüzden. ama güzel düşünmüşsün kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri