dalgıç pompaların motorunu koruma hakkında

onalahmet

Üye
Arkadaşlar merhaba sorum şu dalgıç pompaların motorlarını kontaktör ve termik manyetik şalterlerle yol veriyorum fakat tam bir koruma olmuyor herhalde, motorlarda sık sık hatalar (yanma) oluşuyor bu motorları en iyi şekilde nasıl koruyabilirim ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Dalgıç motorlar sadece elektrik kaynaklı sorunlardan zarar görmez.Kaliteli termik -kontaktörün yanı sıra Faz_gerilim koruyucu kullanabilırsin.Ne var ki standart tüm önlemlere
karşınmotorlar yanabilir.En önemli sebep susuz çalışmamotor keçesindeki arıza yüzünden su almadır.Susuz çalışma önlenebilirse de motor gövdesine su almaya karşı yapılabilecek çok fazla bir şey yok.Belki motor sargılarını en baştan kimyasallar ile suya dirençli hale getirirsen yanma sürecini çok öteleyebilirsin.Biz benzer biruygulamada iyi sonuç aldık

Çok doğru tesbitler.Ekteki röleyi kullanarak,birçok sorun önlenebilir.

Ekli dosyalar

• ke-DP-01.pdf
    685 KB · Görüntüleme: 90
dalgıç pompaların yanma sebebi elektriktriksel olomasından ziyade izolasyondan kaynaklanmaktadır.kullanılan mekanik salmastra eğer orjinal değil ise motor su alacaktır. aynı zamanda sarıma gittiğinde profosyönel birileri bunlar ile ilgilenmelidir. izolasyonları iyi yapılmalıdır. benim kulladıklarımın hiç birisi elektriksel sebebplerle yanmadı.

sayın önalahmet kontaktör ve termikten ziyade kuyunun konumuda önemlidir bu tip pompalar kuma hassastırlar kuyu bilgilerine bakaraktan doğru ve yerinde pompalar takmak gerekmektedir.sadece kontaktör ve termikten olacağini sanmıyorum

cevap veren arkadaşlara teşekür ediyorum...

Dalgic pompanın vanasi kısılarak calistirilirsa pompada zarar verir m

Dalgic pompanın vanasi kısılarak calistirilirsa pompada zarar verir m

Pompa çıkış bağlantıları iyi olduğu ve kısma sonucu oluşan başınca mevcut boruların dayandığı sürece bir zararı olmaz.

Değerli Arkadaşlar bahçemizde ki 20 metrelik sondajda 1,5 HP lik monofoze bir dalgıç pompamız var . Bazen Günlerce hiç yapmıyor bazen gün de bir sefer , çok çok nadir de günde birkaç sefer arızaya geçiyor .adı termik koruma olan resimdeki cihazı ( bizdeki 10 amperlik ) tekrar kurunca Çalışıyor . Sorun dalgıçta olsa her daim arızaya Geçmez mi ? Termik Arızalı olabilir mi? Teşekkür ederim
Ekli dosyayı görüntüle 45321

Son düzenleme:
Olmayabilirde.Fakat,işi tesadüfe bırakma-
mak için,değiştirmekte fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular