Dalgıç pompa pano sorunu

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sorununuz elektrot yerleşiminden dolayı olabilir mi, montajı yeni mi yapildi, daha önce olan sorunsuz tesisat mi? Mesafe yakın ise kontaktor sesini duyarsınız uzak mesafeli ise biri size yardım etmeli gerek tel görüşmesi veya whatdap görüntülü sohbet ile, bu esnada siz suyun hareketini elektrotları gözleyin derim.

Montaj yaklaşık iki yıl önce yapıldı, daha önce böyle bir sorun yoktu.
Dusuk bir ihtimal olsada Elektrotları attığınız kuyunun etrafi sac veya herhangi bir iletken malzemeyle çevrili ise elektrotlar o malzemeye temas edebilir

Kuyuda PVC boru kullanıldı. Emin değilim ama bir veya daha fazla elektrot sorunlu olabilir diye düşünüyorum, elektrotları çıkarmadan bunu anlamanın bir yolunu araştırıyorum.

Elbette elektrot kabloları sonuçta panoya geliyor, ölçü aletiyle ölçüm yapın hatta tekrarlama süresi aynıysa, susuz gösterecek şekilde ilgili prop ucunu çıkarın. Bu arada ölçü aleti sürekli kablolara temas etsin süre boyunca takip edin.

Senin sıkıntın elektotlarda arkadaşım ss. Rölesi 2 elektrod arasındaki suyu basar yani ü-L uçlarında su varsa pompan ssr üzerinden start alır.
Yapacağın şey ssr üzerindeki klemensler de
Ü-L-B yazar, ü yazan kabloyu çıkar hariçten kuyuya 1.5 luk nyaf tek damar kablo sal ucuna elektrot bağla öyle testini yap.
Sonucuda buraya yaz ssr entes marka mı?
Zamanla elektrot kabloları suyun içinde aşınıyor, bakır telin, korozyondan simsiyah olduğunu çok gördüm kabloda soyulma varsa elektrot görevi görür ondan da yapar.

Senin sıkıntın elektotlarda arkadaşım ss. Rölesi 2 elektrod arasındaki suyu basar yani ü-L uçlarında su varsa pompan ssr üzerinden start alır.
Yapacağın şey ssr üzerindeki klemensler de
Ü-L-B yazar, ü yazan kabloyu çıkar hariçten kuyuya 1.5 luk nyaf tek damar kablo sal ucuna elektrot bağla öyle testini yap.
Sonucuda buraya yaz ssr entes marka mı?
Zamanla elektrot kabloları suyun içinde aşınıyor, bakır telin, korozyondan simsiyah olduğunu çok gördüm kabloda soyulma varsa elektrot görevi görür ondan da yapar.

Teşekkür ederim. Ben de üst elektrottan süpheleniyorum. Öncelikle kuyu susuz durumdayken SSR üzerinden üst elektrotu söküp videodaki garip durumun devam edip etmediğini görmeyi düşündüm, zamansızlıktan ilgilenemedim. Sonrasında ise, eğer üst elektrot sökülü iken bu durum oluşmuyorsa sadece üst elektrodu önerdiğiniz gibi değiştirmeyi planlamıştım.

SSR'nin markası Tense.

Sıvı seviye rolesi üzerindeki ayarı düşür (hassasiyet ayarı) düzelir. Veya tamtersi düşükse yükselt .

Merhaba, sinyal geldikten sonra kontaktörü çektirmeden önce araya bir zaman rölesi işini görür.
Sanırım kuyudaki su dalgalanmasından sık sık sinyal kesip veriyor.

Daha önce aynı durum ile karşılaştım, kuyuda su azaldığında pompa duruyor pompa durduğunda boru üzerinden sızan suyun elektrota geldiği için anlık çalışma yaptırıyor duruyordu elektrotları yenisi ile değiştirip panoya, anlık gitmelerin önüne
geçme için sisteme zaman rölesi ekledim. 20sn altında gelen sinyallerde pompa çalışmıyor

Sıvı seviye rolesi üzerindeki ayarı düşür (hassasiyet ayarı) düzelir. Veya tamtersi düşükse yükselt .
Bunu denedim, bir süre düzelir gibi oldu ama tam olarak çözüm olmadı.

Merhaba, sinyal geldikten sonra kontaktörü çektirmeden önce araya bir zaman rölesi işini görür.
Sanırım kuyudaki su dalgalanmasından sık sık sinyal kesip veriyor.
Teşekkürler, elektrotlar ve SSR'de sorun olmadığına emin olursam bunu deneyeceğim.

Daha önce aynı durum ile karşılaştım, kuyuda su azaldığında pompa duruyor pompa durduğunda boru üzerinden sızan suyun elektrota geldiği için anlık çalışma yaptırıyor duruyordu elektrotları yenisi ile değiştirip panoya, anlık gitmelerin önüne geçme için sisteme zaman rölesi ekledim. 20sn altında gelen sinyallerde pompa çalışmıyor
Teşekkürler. Sızan su nedeniyle anlık olarak üst ve taban elektrotların kısa devre olduğunu söylüyorsunuz anladığım kadarıyla, bana da mantıklı geldi.

Teşekkürler. Sızan su nedeniyle anlık olarak üst ve taban elektrotların kısa devre olduğunu söylüyorsunuz anladığım kadarıyla' Alıntı:
daha önceden başıma böyle bir durum gelmişti bir daha olmaması için ek zaman rölesi önlem aldım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri