Dalgıç motor

Merhaba 40 bg dalgıç motorda jeneratör sistem kullanmayı düşünüyorum fakat demeraj akım sebebi ile enaz 100 kva jeneratör gerekiyor bu sorunu aşmak için yıldız üçgen yerine soft starter sistemi kullansak kaç kva jeneratör gerekir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba 40 bg dalgıç motorda jeneratör sistem kullanmayı düşünüyorum fakat demeraj akım sebebi ile enaz 100 kva jeneratör gerekiyor bu sorunu aşmak için yıldız üçgen yerine soft starter sistemi kullansak kaç kva jeneratör gerekir

Motor gücünüz kw cinsinden hesap edersek yaklaşık 30 kw civarı cosinüs 0,80 kabülüyle yaklaşık 22 kvar kondansatörü motorla birlikte çalışacak şekilde sabit bağlarsanız yaklaşık 10-12 amper civarı akımı düşürürsünüz 8 kva ya yakın bir rahatlama sağlar jeneratör açısından.Bunlara ek olarak yıldız üçgen yada diğer yol verme tekniklerini de uygularsanız 75 kva jeneratör kurtarır gibi gözüküyor.Motoru şebekeden besleyip demeraj değerini tam olarak tespit ederseniz daha sağlıklı sonuç alırsınız.Buna göre jeneratör seçiminizi yaparsınız.

Sn arkadaşlar.Dalgıç jet100 motora 220 vereceğim bana bağlantı için yardım edermisiniz.?
JET100.jpg

Yeşil ve kırmızı uçlara, 220 volt vermelisiniz.

Yeşil kırmızı olmadıysa yeşil-sarıyı dene. Olmazsa kondansatöre bak

Yardımcı sargı ve kondan satöre seri baglı, merkezkaç anahtarı kontol edın. Arka kapakda, mile bağlıdır.

Jeneratör ile çalıştırmada basitçe direk yol vereceksen anma gücünün kW değerinin 6 katı Y/D yolvermede 3 katı softstarter ile yol vermede 2,5 katı frekans konverteri ile yolvermede 1,1 katı büyüklüğünde olması gereken enaz jeneratör stand by gücünün kva karşılığını verir.
jeneratör ile çalışılırken kompanzasyon yani kondanstör grubları çalıştırılmaz varsa kapatılır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri