dalgıç motor besleme sorusu

merhaba arkadaşlar elimizde iki adet dalgıcımız var bunlardan biri 50 hp diğeri 40 hp ikisinede 450 metre mesafeden iki adet ayrı besleme çekilecek tabiki bunların ayrı ayrı kompanzasyonlarıda olacak bu iki ayrı sistemi kaçlık kablolarla besleyebilirz şimdiden cvp larınız için çok teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
u=(100 x L x N ) / (K x S X U x U)
u: gerilim düşümü
L: mesafe
N: güç
K: iletkenlik katsayısı Bakır=56 Al=35
S: kesit
U: gerilim
u=(100 x 450 x 37000) / (35 x 56 x 380 x 380) = 5.88 volt eğer trofodan direk bağlıysa ve voltajlar iyi ise yani 380 vottan yüksek ve kompanzasyon motor ile direk devreye giriyorsa ucu ucuna kurtarır gözüküyor. Ancak yıdız anında çekilecek 3-5 kat fazla akım da göz önüne alınırsa bu 35 lik kablo yetmez. Motorun yıdız anında kontaktörlerin bırakma ihtimalleri var kontaktörler çekip - bırakma şeklinde rezonans oluşturursa çok tehlikeli sonuç oluşur.
50 lik kablo ancak kondansatörün motorla ayni anda devreye girmesi (hatta biraz daha önce) şartıyla kurtarır. kondansatörün arızalanması olayı gene riske sokar.
En mantıklısı 70 lik kablo görülüyor. Bunun yerine 2 tane 35 lik kablo da kullanabilirsiniz 50 HP için.
40 HP yi siz hesaplayın.

Şu Ilaveyi Yapmak Gerekiyor.
Akım Için Hesap Yapmaya Gerek Yok 25 Lik Dahi Kurtarır.
YumuŞak KalkiŞ İle Motoru SÜrersenİz 50 Lİk Rahat Kurtarir 35 Lİk Enerjİ AldiĞiniz Yere Ve Voltaja GÖre Kurtarabİlİr. Bence En Ekonomİk Ve Mantiklisi Bu

ben 600 mt de tabiki enerjiyi trafodan almak koşuluyla 2 tane 25 hp 1 tanede10 hp pissu pompsını seyyar olarak 3*35+16 kablo ile sorunsuz olarak 3 ay çalıştırdım.
ama yok işi riske vermeyim diyosan 50 lik kullana bilirsin..

çok teşekkürler arkadşlar uzun zamandır nete giremiyordum problem vardı yardımlarınız için çok saolun

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri