daire elektrik tesisatı

Fatih 01

Üye
Trifaze ve monofaze ev tesisatı arasındaki farklar nelerdir.Yönetmeliğe göre yeni abonelikler trifaze olarak yapılıyor.Dağıtım panosuna kadar trifaz gelsem kaçak akım rölesinden sonra monofaz olarak monofaz şarteller üzerinden kullansam olurmu.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
monofaze şartelleri bina girişleri için mi kullanmak istiyorsunuz,dağıtım panosuna kadar gelen trifazeyi trifazelerle ayırın yükü dengeleme açısından daha iyidir,ayrıca fazlardan birinin bakımı arızası vs gibi durumlarda evin tüm elektriği gitmemiş olur,abonelikten bahsediyorsununz bunun için bu işlerin bi projesi kontrolü vs yokmu projede ne yazıyorsa o dur esasında

dağıtım şirketleri sayaçtan 3 faz çıksın gerisine karışmam diyor siz tek müstakil ev için monofaze istiyorsanız sayaç çıkışına bir k otomat takın o k otomattan da monofaze olarak dağıtın ama elınızde trıfaze varken kullanmamak da abes olur

dağıtım şirketleri sayaçtan 3 faz çıksın gerisine karışmam diyor siz tek müstakil ev için monofaze istiyorsanız sayaç çıkışına bir k otomat takın o k otomattan da monofaze olarak dağıtın ama elınızde trıfaze varken kullanmamak da abes olur
Yardımız için teşekkürler.

Sonuçta bir sigorta grubu oluşturacaksınız ve dağıtım yapacaksınız. Bir fazı 6'ya bölmek yerine 3 fazın herbirine bir priz bir lamba hattı bağlayın.
Hem eşit dağıtmış olursunuz hem fazın biri gittiğinde tüm ev elektriksiz kalmaz.

Bizim eve iki faz geliyor ama ayrı trafolardan. Hiç ikisinin birden kesildiğini görmedim. Birinde mutlaka elektrik oluyor.

Sonuçta bir sigorta grubu oluşturacaksınız ve dağıtım yapacaksınız. Bir fazı 6'ya bölmek yerine 3 fazın herbirine bir priz bir lamba hattı bağlayın.
Hem eşit dağıtmış olursunuz hem fazın biri gittiğinde tüm ev elektriksiz kalmaz.

Bizim eve iki faz geliyor ama ayrı trafolardan. Hiç ikisinin birden kesildiğini görmedim. Birinde mutlaka elektrik oluyor.
Ayrı trafodan geliyor fazın biri çok çok çok ilginc[emoji15] [emoji15] [emoji15] [emoji15]

Ayrı trafodan geliyor fazın biri çok çok çok ilginc[emoji15] [emoji15] [emoji15] [emoji15]
İlginç bir yanı yok. Evin oturumu büyük. Bir kapısı 6.sk diğer kapısı 7.sk
İlk kat yapıldığında 6.sk.tan vermişler monofaze.
20 yıl sonra yapılan İkinci katı 7.sk.tan vermişler monofaze.
İki sokağın trafoları farklı. Ben bir ara kablo çektim eve. Saat girişinde kontaktör var. Veya elle hangisine istersem ona çeviriyorum. Voltmetre de var. Hangisi yüksekse onu tercih ediyorum.
Sayaç ve tesisat monofaze. Çıkışta 15kva regülatör var. Klima ve makinalara onun çıkışı bağlı. Lamba ve küçük aletlere doğrudan gidiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri